Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát választanád? A...

Melyik munkát választanád? A pénz fontosabb vagy hogy több időt legyél a pároddal?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkám raktáros-sofőr állás,9-től fél 6-ig dolgozom,hétfőtől péntekig,túl nem fizetnek,de viszont van szabadidőm,háromnegyed 6-ra itthon vagyok többnyire.A fizetésen netto 100 ezer és 10 ezer ft kaja jegy.Az eredeti szakmám az szakács,itthon nem szívesen dolgozom benne,mert sok helyen már nem fizettek ki,ilyen a magyarvendéglátás.Most találtam egy fizető képes helyet,ahol jó pénzt is igérnek.Olyan 150-200 netto,viszont se hétvége se semmi,általában úgy kellene menni,hogy heti 5 napot,és szerda,csütörtök lenne szabad.Délelött 10-től este 10-ig lenne a munka.Ezen a helyen ahol most vagyok,nem álmaim munkahelye de annyira nem érzem rosszul magam,a másik helyen kecsegtető a pénz,és tény a társaság lazább fiatalossabb,viszont a beosztás az már neccesebb.Félek elvállalom és lehet azt mondom 1 hónap múlva hogy rosszul döntöttem,családom is ezt mondja.Dolgozott ott egy ismerősöm,azt mondta nagyon sok munka van és nagyon kemény,főleg nyáron.Mondta hogy volt,hogy este 7-kor tudott csak kajálni pl.
2015. márc. 27. 06:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
En a helyedben nem vallalnam el, biztos van masik vendeglatos, ami kevesbe rossz.
2015. márc. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Semmi pénzért nem dolgoznék minden hétvégén.
2015. márc. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Ha nem fontos nagyon a pénz, azaz nem vagytok rászorulva akkor maradj ahol vagy! Mindenképp rámenne a kapcsolatod és a családod is kicsit arra, hogy ennyit dolgozol, a gyerekeid, feleséged is megérezné, nem lenne jó.

Te tudod mennyire kell a pénz.

2015. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha jol erzed magad ott ahol vagy en tobb penzert nem mennek robot munkara, csak ha egyedulallo lennek! Piacoztam egyedulallokent, gyujtottem penzt, es aludni jartam haza ez 20 evesen megfelelo... csaladdal nem!
2015. márc. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazából nem vagyunk megszorulva,hogy az az 50 ezer plusz ennyire számítson,gyerekünk viszont még nincs egyenlőre.
2015. márc. 27. 07:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

100 ezer forint nagyon kevés. Sokat nem gondolkoznék, ha lenne lehetőség 150-200 ezerre váltani. 100 ezer forintos fizetéssel én nem érezném úgy, hogy megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy olyanokon problémázzak, kell-e hétvégén dolgozni, vagy sem, meg hogy "sok lesz a munka".


Aki nem akar hétvégén dolgozni, azt eleve nem értem, minek tanult szakácsnak.

2015. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ma 07:36


Azért mert a 20-as éveim elején nem zavart a hétvége,de most 31 évesen már nem feltétlen arra vágyom,hogy minden hétvégén dolgozzak.Az ember változik és az igényei.

2015. márc. 27. 07:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Én elvállalnám.
2015. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Inkább menj Dániába mosogatni 2 ezer euróért.
2015. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyen heti öt napot kellene dolgoznod, csak ez egyik helyen hosszabb a munkaidő, de több a pénz? Ebben az esetben ezt választanám, mert 100 ezres fizetéssel semmire sem lehet menni.
2015. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!