Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A könyvelés olyan szakma,...

A könyvelés olyan szakma, amelyet lehet egyedül végezni?

Figyelt kérdés
Olyan karriert szeretnék amelyik a pénzügyi területen belül van, mivel közgazdaságtant végeztem, viszont nem kell emberekkel kommunikálnom, még kevésbé bemutatókat, előadásokat tartanom nagyobb hallgatóság előtt. Sajnos, a közgazdaságtan szakterületen belül a legtöbb álláslehetőség emberekkel való munkát és kommunikációt igényel. A könyvelés tűnik a leginkább egyedül végezhetőnek. A ti tapasztalatok szerint? Esetleg más ötlet?
2015. márc. 27. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:

banki területen vagyok elemző, de van mérlegképesem és IFRS-ben, adózásban is otthon vagyok.

Jellemzően a munkám döntő része nekem is önálló, szakértői munka, nem kell bemutatókat tartanom.

Kommunikálni azért ezekben a szakmákban kell, de a legegyszerűbb az email, főleg ha adatokat kérsz, egyeztetsz.

A könyvelésnél talán még jobban kell az ügyfelekkel, megbízóval tartani a kapcsolatot.

Persze ha multinál szeretnél SAP-ban tárgyi eszközöket könyvelni, azt tényleg lehet némán is csinálni a munkaidő 90%-ában, de ez meg pont nem egy nagy tudást vagy különleges specializációt igénylő terület.

2015. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!