Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El lehet érni valahogyan,...

El lehet érni valahogyan, hogy 21 év alatt is 6,5 font minimál órabért kapjak Angliában? Tapasztalatok, a lenti sztorival kapcsolatban valakinek vannak?

Figyelt kérdés

Közvetitő által jöttem ki angliába dolgozni 18 évesen. Kezemben egy 4 csillagos szállodában elvégzett pincértovábbképzői diplomával, és ezen kivül 2 év reális tapasztalattal, a vendéglátásban, mivel otthon suli melett dolgoztam. Egyedüli vagyok a staffból, aki 21 alatti, ezért az én minimál bérem 5.13font, mig a többieké 6.50.

Lehet, hogy örülnöm kellene, mert otthon ennyit sem tudnék keresni, engem mégis bánt az, hogy ugyan azt a munkát elvégzem, a társaimnál általában jobban (feedback kártyák, borravaló), de én mégis sokkal kevesebbet keresek náluk.


4 nap mulva lesz a 4. hete, hogy kijöttünk(szinte az egész staff új), és a hétvégén pedig lesz egy review, meg a general managgerrel egy beszélgetése mindenkinek.

Mennyire harapnak az angolok ezért, a fizuemelésért? Szerintetek meg lehetne emliteni?


Azért gondolkodom ennyire azon, hogy megkérdezem, mert ha én nem lennék, akkor kevés eséllyel kapnának egy másik 18 évest, tehát lenne egy 21 év fölötti, akit még talán be is kell tanitani, talán tapasztalat nélküli.. tehát mégis jobb lenne, ha engem tartanának meg..


Lehet, hogy telhetetlennek tünök, vagy önteltnek, vagy nemtudom, de tényleg csak ez motoszkál a fejemben..


Egyetemet azért nem választottam, mert ezen a pályán képzelem el az életemet, és ezen a pályán szeretnék sikereket elérni.


A komoly válaszokat előre is köszönöm.

(Skócia, Shearings/Bay Hotels)


2015. márc. 29. 14:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodom ennyire azon, hogy megkérdezem, mert ha én nem lennék, akkor kevés eséllyel kapnának egy másik 18 évest, tehát lenne egy 21 év fölötti, akit még talán be is kell tanitani, talán tapasztalat nélküli.. tehát mégis jobb lenne, ha engem tartanának meg.. --> ezzel arra akartam kilyukadni, hogyha én nem lennék, akkor 21 év fölötti lenne, neki pedig 6.5 a minimál..
2015. márc. 29. 14:47
 2/5 SándorÚr ***** válasza:
22%

én ezt nem értem, angliában 6,50 a minimál óra bér, a te fizetésedből akkor le vesz a közvetítő is. Én konkrétam 3fő 21éven aluli srácot ismerek akik raktárban pakolásznak és 6,50-et kapnak meg néha többet is

.

2015. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Törvény szerint a 6.5 Bruttót csak a 21 év felettiek kapják meg, 21 alatt 5.13 a Brutto
2015. márc. 29. 14:53
 4/5 SándorÚr ***** válasza:
Igen? akkor lehetők is csak a bruttóval villognak...
2015. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Törvényes bèrt kapsz. Az hogy 21 év alatt megadják-e a teljes minimálbért, az csak a munkáltató jóindulatán múlik. 90%-ban azt kapod, amit a törvény előír, semmivel sem többet. Ha szòlsz ezért, akkor esélyes hogy kereshetsz mádik helyet, mert minimálbéres állásokra több százan állnak sorba.
2015. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!