Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik programnyelv (ek)...

Melyik programnyelv (ek) elsajátítása a legjobb JÖVEDELEM szempontjából?

Figyelt kérdés

Az átlagos számítógép használókén túlmutat a tudásom, de Windows telepítésekből, vírusirtásból nem lehet megélni a mai világban.


Mivel sok helyről hallom, hogy szoftverfejlesztőkre van a legnagyobb szükség, ez a jövő meghatározó munkaköre és diplomám sincs, meg pénzem se rá így nem is lesz, a lehetőségeim is korlátozottak. Egy jó programozót referenciamunkák alapján ítélnek meg, nem diploma alapján, így ha akár 3-4 évbe is telik elsajátítani rendesen a szakmát is előrébb vagyok, mintha beiratkozom mondjuk mérnökire vagy valami más, magas jövedelmet biztosító szakra és utána ott leszek pályakezdő tapasztalatlanként aki még éveket dolgozhat ingyen, hogy szakmai gyakorlatot szerezzen.


Jelenleg egyetlen programnyelvhez sem értek. Mivel lenne a legjobb így a 0-ról elkezdenem? Ha nem hobbiból meg szenvedélyből akarom elkezdeni, hanem pénzkeresési céllal, még ha később meg is szeretem. De jelenleg legfőképpen a pénz motivál, amit ha kezembe kapok, további motivációt jelent, ami átsegít a tanulás nehézségein?



2015. ápr. 16. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Android és iOS fejlesztőkre most nagy az igény és jól is fizet, de hogy 3-4 év múlva is az lesz...hát nem tudom.


A webes dolgok (HTML, CSS, és különösen a JavaScript) viszont jól mennek, gyorsan meg lehet tanulni, nagy rá a kereslet, könnyű vele munkát találni, viszont nem fizet olyan jól.

2015. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

"beiratkozom mondjuk mérnökire vagy valami más, magas jövedelmet biztosító szakra és utána ott leszek pályakezdő tapasztalatlanként aki még éveket dolgozhat ingyen, hogy szakmai gyakorlatot szerezzen. "


Hat ezt az ingyenmunkat nem tudom honnan vetted :)

2015. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

" és utána ott leszek

pályakezdő tapasztalatlanként aki

még éveket dolgozhat ingyen, hogy

szakmai gyakorlatot szerezzen."


Mivan? Miért kéne ingyen? 250-300 bruttot már egyetem alatt megkeres a többség. De ingyen ebben a szakmában senki nem dolgozik.


Megértem ha nem akarsz diplomát de hülyeséget ne terjessz kérlek.

2015. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem csoda, hogy alacsonyak sok munkakörben a bérek, ha egyesek ingyen is elmennek dolgozni, kérlek ne tedd! Egy olyan szakmában ahol hiány van, nem szabad így gondolkodni. Ne akarj rosszat se másoknak, se magadnak! Sok cég felvesz kezdő programozókat úgy, hogy nem is azt a programnyelvet tanulta, de biztosít neki külön képzést fizetés mellett! Nem a papír lesz a lényeg, hanem a szakértelem, hozzáállás, képesség. A mobilos nyelvek nagyon gyorsan változnak, webes programozókból viszonylag sok van ezért ez nem a legmegfizetettebb. C/C++, C#, Java területeken elég komoly fizetéseket el lehet érni itthon is. Én C/C++ al kezdeném
2015. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
C/C++,C#,Java ezek plusz algoritmusok és adatszerkezetek hozzá.
2015. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Bocs hogy belekérdezek, de ezeket a C nyelveket autodidakta módon otthon is meg lehet tanulni?
2015. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Főleg most, az internet korában már nagyon jól lehet otthon is tanulni programozni, sokkal többet ér mint egy tanfolyam, ha megvan az elszántság. Könyvek, fórumok, szakmai blogok, youtube videók és egyéb oktatóvideók... sok minden rendelkezésre áll bárkinek. Nem is értem aki évekig otthon van munka nélkül miért nem áll neki, persze nem lehet mindenkinek esze hozzá, de kitartással sok mindent el lehet érni. Folyamatosan azt hallani, hogy nincs Magyarországon munka, ebben a szakmában viszont szinte te választod a munkahelyet és nem fordítva...
2015. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
44%
#6 Én autodidakta módon kezdtem el C++ -t tanulni, az eleje nagyon könnyű, de már itt meglátod, hogy van e egyáltalán érzéked hozzá vagy sem. Igazából nem csak a nyelvet kell elsajátítani, nem bemagolni kell hanem megtanulni és azzal gondolkodni. Ha van egy alap programozói gondolkodásod akkor utána már más nyelvet hamar megtudsz tanulni.
2015. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Köszi!
2015. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!