Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyek? Állatorvos vagy orvos?

Mi legyek? Állatorvos vagy orvos?

Figyelt kérdés

Kik keresnek többet? Kb. melyikük mennyit? Melyiküknek van biztos helye?

Állatorvosnak gondolom bekerülni nehezebb,hisz egy ilyen egyetem van magyarországon,nem?



2015. ápr. 16. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Egyik se. 1, látványosan fingod sincs mittakarnak ezek a szakmák, ezket nem csak úgy vállrántással választja az ember, annál sokkal több melót igényelnek, 2, egyik se a pénzről szól.
2015. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Első! Nagy tévedésben vagy, mindkettő a pénzről szól, bár állatorvos esetében nem árt ha szereted az állatokat. A betegeket (ember) meg egy idő után úgyis utálni fogod pláne ha krónikus betegekkel fogsz foglalkozni. Ha meg pl nőgyógyász leszel akkor a legnagyobb problémád az lesz hogy a legújabb BMW-t vagy Mercedeszt vedd-e meg. Mindkettő jól fizet de az orvos jobban (persze ha klinikus leszel és nem pl epidemiológus, labororvos stb), jelentős parát jelent, a fizetés többszörösét havonta tisztán még a legalsó szinten is
2015. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2#-es nagyon köszönöm!


1#-es.Képzeld sokat tudok az orvosi szakmákról,csupán nem tudom eldönteni melyik jobb.

Tudom,hogy mikkel jár és 6 év egyetem stb.

És nem a pénzért választom azt amit,hanem ,hogy gyógyíthassak.De sajnos a mai világban ez kicsit a pénzről is szól.Nem csak az emberekért akaro. feláldozni az életemet amit végigtanulok.Akkor azért már én is éljek meg.

2015. ápr. 16. 21:07
 4/7 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Azért a második válaszoló kicsit el van tájolva, ha azt hiszi, hogy már friss szakorvosi szinten sok a hálapénz, mert nem így van. Hálapénzzel együtt átlagban havi 250-300-at lehet hazavinni nettó.
2015. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó!

Kicsit belelátok a dolgokba és nem szakorvosi szinten hanem már rezidensi szinten is egész sok a para. Ugyanis pl az anamnézis felvételét leginkább rezidensek végzik, akkor pedig bőven van lehetőség a kis borítékra.

2015. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hár ne haragudjatok,de nem a hálapénzért lennék orvos.Egy orvosnak az a dolga,hogy segítsen a betegen,ezen nincs mit meghálálni.Ahol én felnőttem,az orvosok sehol nem fogadtak el hálapénzt.A fizetés a fontosabb,nem kell hálapénz.

Higyjétek el,vannak még olyan orvosok akik nem fogadnak el se hálapénzt,se ajándékot!!! Vannak ilyenek!

2015. ápr. 18. 12:23
 7/7 egy újabb válaszoló ***** válasza:
100%
Nos én is elég jól belelátok, ugyanis orvos vagyok....
2015. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!