Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít luxusnak? Pl az...

Mi számít luxusnak? Pl az hogy nem csap vizet iszunk hanem palackozottat az is az?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 20:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Inkább éhezek, de nem iszok csapvizet.


Remélem ezt csak szó viccnek szántad.


Amúgy nagymamám 90 éves és ők a kútról hordták fiatal korukban a vizet. Szóval nem azon múlik, hogy palackozott vizet iszol-e vagy sem.

2010. febr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát volt már olyan, hogy döntenem kellett, innivalót veszek-e vagy kaját, mert nem maradt mindenre. (nem, nem csak úgy értve, hogy éppen nem volt nálam több pénz).


Forrásvizet meg én is szívesen iszom, ha épp arrafelé járok, annak ellenére, hogy az is ezeréves csövön jön, de attól még sose lett bajom, meg íze is van.

2010. febr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi is évek óta ásványvizet veszünk, mert pl Balaton környékén ha csapvizet iszom, azonnal jön a hasmars és akkor minek is mentem nyaralni, itt a lakóhelyünkön pedig olyan ize van a csapvíznek, mintha jégoldót vagy valamilyen olajszármazékot önöttek volna bele. Szóval választásom sincs, csak palackos víz. Gondolkodtam a forraláson, de akkor ugyanott vagyok anyagilag. Így meg kényelmesebb és gyorsabb is.
2010. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A luxus szó a lux-fény alapján a fényűzést jelenti.

Luxus minden olyan dolog, ami nélkül jól meg lehet lenni, de szebbé teszi az életünket. Luxuscikkek azok a használati tárgyak és fogyasztási cikkek, melyek a szükséges szintnél valamiben kiemelkednek, akár többmindenben és ehhez mérten az áruk is igen magas.


Az, hogy valami luxusnak számít vagy sem, az relatív.

De önmagában az olyan átlag dolog, ami valaki számára már nem elérhető, önmagában nem válik luxuscikké, csak, mert az illető nem tudja megfizetni.

Tehát a Trabant vagy egy régi Suzuki nem luxusautó, mert esetleg egy munkanélküli vagy egy hajléktalan nem tudja megvenni.

2010. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!