Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy év után lehet...

Szerintetek egy év után lehet gyakorlatra menni?

Figyelt kérdés

Informatikát (programozást) tanulok egyetemen, és elméletben megvannak a szakmai gyakorlat előfeltételei, de úgy érzem, ez még kevés lenne a vállalatoknak, inkább másod-harmadéveseket kereshetnek. Nyilván nekik jobban megéri.

Szerintetek két félév teljesítése után megéri keresni helyet, ahol el tudom végezni a gyakorlatot? Esetleg, aki hasonló szakon van meg tudná osztani tapasztalatait?



#programozás #SZTE #informatika #szakmai_gyakorlat
2015. ápr. 24. 18:29
 1/4 anonim válasza:
71%
Korai még szerintem, de előfordulhat, hogy valahova tesztelni fel tudnak venni.
2015. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2015. ápr. 24. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, és már bánom.

Jelentkezzél nyugodtan, ha eljutsz odáig, hogy meghallgatnak, akkor majd ők eldöntik, egyébként meg nem került semmibe írni egy emailt.

Sok cégnél vannak gyakornoki programok, érdemes megpróbálni, egyrészt a pénz miatt, másrészt mire lediplomázol sokkal jobb ajánlatokból tudsz válogatni, ha a kötelező pár havi gyakorlat helyett lesz mondjuk 1,5 év munkatapasztalatod.

2015. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minél előbb annál jobb. Próbálkozz, jelentkezz munkahelyekre. Én azt mondom inkább minél előbb dolgozz és esetleg csússz egy-két félévet akár a suliban minthogy gyakorlat nélkül végzel és nehezebb munkát találni. Ráadásul ezzel a szakmával már suli alatt jobban kereshetsz mint az átlagember.



" de úgy érzem, ez még

kevés lenne a vállalatoknak"


Amiatt egy pillanatig se aggodj, hogy keveset tudsz. A dolgok nagyon nagy részét az életben fogod megtanulni. Sokan kezdenek szinte teljesen bután egy multinál ahol hónapokig semmi hasznot nem termelnek csak betanulnak és közben kapják a magyar átlaghoz képest jó fizut. Persze angolul általában tudni kell az ilyen helyen, az alap.

2015. ápr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!