Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egy diplomás (több...

Lehet egy diplomás (több diplomás) embernek lejjebb mint a közmunka? A környezetem szerint ennél lejjebb már nincs így fel a fejjel szerintem meg bőven van ennél lejjebb.

Figyelt kérdés

Azzal vigasztalnak, hogy igaz hogy parkban szedek szemetet több diplomával nyolc elemis funkcionális analfabéta szőke svédekkel, de legalább ennél már csak jobb jöhet-mondják.


Hát szerintem meg ennél is jöhet rosszabb pl. ha csak azt nézzük hogy egy adott évben adott időtartamra vagyok jogosult közmunkára és ha az se lesz, na az még ennél is rosszabb lesz.

És akkor mehetek totál feketén aluljáróba szendvicsembernek meg szórólapozni havi 10.000-ért.


Feltéve ha kellek oda is egyáltalán, mert ide inkább diákok mennek velem lehet szóba se állnak.


2015. ápr. 28. 11:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%
Hajléktalanság?
2015. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Akár!
2015. ápr. 28. 12:14
 3/43 anonim ***** válasza:
59%
Milyen diplomák? Mennyi volt az átlagod?
2015. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Bölcsészdiplomák és átlagra vonatkozó kérdéssel ne vicceljünk nem dedóban vagyunk. A kutyát nem érdekel az "átlag".

De ha már it tartunk az első diplomás jó (4) rendű volt, a második ha hiszed ha nem színjeles. A másoddiplomás képzésben az összes vizsgán és szigorlaton, a szakdolgon és az államvizsgán is csak 5-öst kaptam.

De ezt csak kérdésedre írtam le uis ez a KUTYÁT nem érdekli semmi se számít. Lehettem volna 2-es is, ugyanitt lennék.

2015. ápr. 28. 12:41
 5/43 anonim ***** válasza:
38%

,,Bölcsészdiploma" pont ez a baj,sajnos ezek a WC papír kategória,ezekkel nem csoda sajnos.

Meg kell érteni bölcsész nem kell sehova sem,miért is ezt tanultad?

Ami jó:pszichológus,nyelvtanárok.

Nem is értem.

2015. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Hát elkövettem azt a hibát hogy 18 évesen azt a képzést választottam ami érdekelt és amit szívesen és kedvvel tanultam és nem mentem olyanra ami totál nem érdekelt és amin végigcakkoztak volna egyes vizsgákkal és kivágtak volna (ha egyáltalán fölvesznek -ld pl közgáz).


De hát egy 18 évestől ha se a tanárai se a környezete semmit se segít neki, nem igazán várható el hogy megalapozott döntést hozzon. Jól tanultam és arra mentem tovább egyetemre ami érdekelt. Ez volt a vétkem.

Nekem a kutya se mondta 18 évesen hogy rosszul választok sőt tapsoltak hozzá hogy szép érettségi és egyből egyetem és egyből ösztöndíj (mert az is volt ám!).

2015. ápr. 28. 12:49
 7/43 anonim ***** válasza:
59%
De konkrétan milyen diplomád van? Mert az nagyon tág kategória, hogy bölcsész. Nem mindegyik értéktelen, illetve földrajzi hely függő is.
2015. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Könyvt -levéltár

Nyelvészet -fonetika (ja mivel ez utóbbi kettő képzés igazából nem 2 diploma van hanem 3, de mindegy)

2015. ápr. 28. 13:11
 9/43 anonim ***** válasza:
72%
És miért végzel közmunkát? Senki nem kötelezhet rá. Én két hónap után töröltem inkább a regisztrációmat a munkaügyi hivatalból. Sosem lesz rendes munkád, ha munkakeresés/tanulás helyett a parkot túrod. Hagyd őket a fenébe, és tanulj inkább valamit, aminek hasznát veszed. Nem kell feltétlenül még egy diploma, elég valamilyen nyelv vagy használható OKJ. Nem mondom, hogy milliomos leszel belőle, de legalább egy tisztességes irodai munkára felvesznek. Aztán egyszer még akár könyvtárban is kiköthetsz. Vannak könyvtárak, könyvtárosok is, szóval azért azt sem kell teljesen leírni, ha egyszer az érdekel. Az hogy most nincs éppen sehol üresedés a környezetedben, nem jelenti azt, hogy soha a büdös életben nem lesz.
2015. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

???

Ez komoly kérdés? Szerinted miért végzek? Mert a boltban nem adnak ingyen kenyeret azért!

Ha nem végzek közmunkát miből éljek?

Olyanokról hogy további tanulás ne is beszéljünk. Tudod mibe kerül egy OKJ képzés ha az ember már nem támogatott? Laza 200.000 vagy több + vizsgadíj.

2000-em sincs nem 200.

Mondjuk végezzek el egy mérlegképes könyvelői OKJ-t? Ugyan rohadtul nem érdekel, de tegyük fel elvégezném.

Miből?



És miért végzel közmunkát?

2015. ápr. 28. 13:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!