Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudok felmondani, ha a...

Hogy tudok felmondani, ha a főnök nem fogadja el a felmondást?

Figyelt kérdés

Még próbaidőn vagyok, tehát indoklás nélkül felmondhatnék elvileg egy egyszerű felmondó levél átnyújtásával. Na igen, de bizonyítani is kell, hogy a munkáltató átvette a felmondást. A főnök pedig azt mondta, ő nem fogadja el a felmondásom, és visszaadta a levelet, amikor mondtam neki, hogy írjon alá egy nyilatkozatot róla, hogy ő átvette.

Most akkor mégis mit tehetek?? Hiába nyomom a kezébe a felmondó levelet az addig nem érvényes, amíg ő el nem ismeri, hogy átvette és megértette, mi van benne. Hogy tudnám rákényszeríteni, hogy elengedjen?


2015. máj. 9. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, jol szorakozik veled a fonokod. :D


Ket tanu elott atnyujtod neki az irasos felmondast, azt' csa. Vagy elpostazod a cegnek tertivevennyel.

2015. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Add fel "elsőbbségivel" neki postán, és akkor már a kezedben van a bizonyíték, hogy megkapta, tud róla, stb. stb.

Indoklás nélkül, de akkor is írásban kell felmondanod.

2015. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A tértivevényre én is gondoltam... De akkor is látja, hogy kitől jött a levél (a feladó nevénél az én nevem van ugye) és megteheti, hogy nem veszi át. Akkor meg ugyanott vagyok, mint az elején. :/
2015. máj. 9. 11:41
 4/17 A kérdező kommentje:

A két tanús módszer sem feltétlenül működik. Odacibálok két embert, írok egy papírt róla a munkáltató nevében, hogy alulírott xy a mai nappal átvettem yz felmondását... én aláírom meg a két tanú, de ha a főnök nem írja alá??? Akkor mi van? Megkérem a két tanút, hogy verjék meg? :D

Fizikai erővel nem kényszeríthetem, hogy írja alá. Hiába van ott a két tanú, ha előttem nem ismeri el, hogy átvette, akkor előttük sem fogja.

2015. máj. 9. 11:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tértivevényes levelet nem veszi át, akkor a tértivevényre a postás írja rá, hogy "a címzett az átvételt megtagadta", és a levél + a tértivevény is így kerül vissza hozzád! Tehát már ott az írásos bizonyíték, hogy te a törvény előírásai szerint akartál eljárni.

Ettől kezdve már csak egyszerűen nem mégy be többet oda dolgozni, ettől ő még köteles a többi törvény előírásai szerint elszámolni, kifizetni a munkabéredet, és a papirokat kiállítani, kiadni neked.

Bolond, ha nincs tisztában tettének következményeivel!

2015. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Tértivevényes levél, mailben mellé egy tájékoztatás, hogy levél ekkor és ekkor feladva. Másnap már nem kell bemenned dolgozni. A munkaviszonyod a beleegyezése nélkül is megszűnik próbaidő alatt, ha te kéred.
2015. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
1*-rű! Nme mégy a környékére sem!
2015. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

"Fizikai erővel nem kényszeríthetem, hogy írja alá. "


Nem kell alairjon semmit, a ket tanu megerositi, hogy atadtad az irasos felmondasod, az boven eleg. Nem letezik olyan, hogy nem fogadja el. Nem kell atvegyen semmit, neked kell tudatnod vele a felmondast, ennyi. Ne legy mar ennyire tokeletlen!

2015. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Elküldöd e-mailben és feladod tértivevényes, ajánlott levélként és többet nem kell bemenj.

Ha nem adják ki a kilépő papírokat, akkor munkaügyi felügyelet.


Fel nem tudom fogni, hogy az ilyen "főnökök" mit képzelnek magukról vagy mit gondolnak. Szívesen belelátnék egyszer egy ilyen tökfej fejébe.

2015. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A 2 tanu azt igazolja, hogy te felmondtál - vagy adott esetben azt, hogy a főnököd nem fogadta el a felmondásod. És innentől kezdve érvényes is a felmondás.


Pluszba ajánlott tértivevény és kész. Nem baj ha nem veszik át, azt ugyanis a postás rá fogja írni.

2015. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!