Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a Meló-Diák iskolaszövetkezettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mennyire éri meg odamenni?

Sok munkalehetőség szokott lenne?

Általában pontosan utalják a fizetést?



2015. máj. 14. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
korrektek,mindig pontosan utalnak, van meló (persze nem mindegy,hogy vidék,vagy főváros, de mindkét lehetőség esetében az abszolút legjobb)
2015. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tatabányai vagyok,és ez lesz az első eset,hogy diákmunkára szeretnék menni és nem voltam biztos abban,hogy megéri-e hozzájuk menni?
2015. máj. 14. 20:31
 3/18 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés,akkor is mehetek diákmunkára,ha most végzek szakiskolában,de júniusban beiratkozok gimibe?

És az adókártya ha még nincs meg,de 1-2 héten belül kiváltom,akkor az úgy jó lesz?

2015. máj. 14. 20:35
 4/18 anonim ***** válasza:

adószám kell a szerződéskötéshez, a beiratkozáshoz is, de inkább őket kérdezd meg,lehet,hogy tudnak rá várni.

hány éves vagy? ha elmúltál 15. akkor tök mindegy,hogy hova jársz,meg hova nem,érvényes jogviszony igazolásod legyen,és kész.

2015. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az adószámot azért kérddeztem,mert a neten regisztrálnék be,és ahogy néztem az oldalukon és továbbenged anélkül,hogy megadná az ember az adószámot.

Egyébként 18 éves vagyok.

2015. máj. 14. 20:41
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
igen, de netes reggel nem tudsz elkezdeni dolgozni.az csak a későbbieken fog kelleni. be kell majd menned, és kitölteni 20oldalnyi papírt.: )
2015. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Írnék akkor egy kicsit negatívabbat is.

A nyílt titok (szerintem), hogy akkor kapsz (jó) munkát, ha valakivel jóban vagy az adott irodánál. Még pár éve volt, hogy bementem és kérdeztem van-e nyárra munka. Azt mondták, hogy nincs. Mikor konkrétan rákérdeztem ugyanekkor egy munkára, akkor pedig az volt, hogy persze, az van. (Természetesen nem lehet jelentkezni, mert megvan, hogy ki megy.)


Azért nagy nehezen adtak egy gyári munkát (12 óra), ~40 kilométerre az irodától. Az utazást megoldották. Első alkalommal mikor mentünk, nem állhattunk be dolgozni, mert nem érkeztünk időben. Erre mondták, hogy kapunk valami kártérítést. Nem nagyon kell ecsetelnem, hogy nem kaptunk semmit. Természetesen azt sem fizetik ki, amíg utazol de azért 2-3 óra elment ezzel a napból.

Következőben megint késtünk, de akkor már be tudtak állítani munkába.

Egyszer adódott, hogy nem tudtam menni. Ezt jeleztem is, mire megkaptam, hogy most ők mit csináljanak. Természetesen az útiköltséget levonták.

Ezután nem kerestek és én sem őket. Nekem ennyi bőven elég volt belőlük.


Elhiszem, hogy vannak jó tapasztalatok is, de velem ez történt meg.

2015. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

"A nyílt titok (szerintem), hogy akkor kapsz (jó) munkát, ha valakivel jóban vagy az adott irodánál"

Ez nem igaz. Vidéken kevés a munka. Azokat részesítik előnyben,akik már dolgoztak náluk/folyamatosan dolgoznak, NEM CSAK nyári szünetben. Így helyes.

"Első alkalommal mikor mentünk, nem állhattunk be dolgozni, mert nem érkeztünk időben."

Ne haragudj,de olyat,aki nem képes az első napjára időben érkezni,én sem állítanék be dolgozni. Kártérítés?Viccelsz? (Persze az is buta volt,aki ezt ígérte nektek.)

"Természetesen azt sem fizetik ki, amíg utazol" Hol fizetik ki???

Egyszer adódott, hogy nem tudtam menni. Ezt jeleztem is, mire megkaptam, hogy most ők mit csináljanak. Természetesen az útiköltséget levonták. Ezt mondjuk nem értem. Miből vonták le az útiköltséget?Milyen jogon?

Egyébként,ha nem tudsz menni/késel,azt nem a diákszövetkezetnek kell jelezni,hanem munkahelyi felettesednek. (Ha ez épp diákszövetkezetes,akkor persze neki.)

"Ezután nem kerestek " - nem csodálkozom.

2015. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
A munka kevés, a diák rengeteg. Teljesen nyílvánvaló, hogy azt részesítik előnyben,aki állandó, folyamatos, megbízható munkavállaló.
2015. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért remélem,hogy majd kapok munkát,mert jó lenne valamennyire a sajá lábamra álni.Rendszeres munkaerő lennék,és megbízható vagyok.
2015. máj. 14. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!