Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kimenni Németorsz...

Hogyan lehet kimenni Németországba dolgozni? Milyen munkákat végezhet egy friss érettségiző? Megéri kimenni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, fogorvos szeretnék lenni! Felvettek már, ez biztos, jóval több pontom van, mint amennyivel be lehet kerülni!


Sajnos nem tudom elkezdeni idén az egyetemet, mert nincsen pénzem a kollégiumra és a megélhetésre. (havi 60 ezer ft kb) és e-mellé jönnek a tanszerek is.

Szüleim havi 40 ezerrel tudnak támogatni csak, sajnos nem engedhetnek meg többet.


Ha itthon elvállalnék egy fizikai munkát, esetleg kifognék valami könnyebben végezhetőt, akkor is maximum 100 ft-ot tudnék félretenni havonta, úgy számolom, hogyha már jújiusban munkába tudnék állni, akkor legfeljebb 8-9 hónapot tudnék dolgozni, ami maximum 1 millió ft-ot jelentene.

Ha havi 30-40 ezret kellene költenem belőle, akkor 3 évre lenne elegendő ez az összeg maximum, de általában az élet tele van váratlan kiadásokkal...


Szóval, Németországban dolgozik egy ismerősöm, pizzát szállít, napi 8-10 órában és a jattokkal együtt 2200 euro körül keres egy hónapban. (magyar az összes alkalmazott, az alapokat sem tudja németül szinte, céges autót kapott és tankolják is neki) Nem protekciós, csak talált egy ilyen helyet és kész.

Azt mondja, hogy mivel nem nagyvárosban él, és kajára nem költ olyan sokat, mert a pizzériában sokat tud enni, ezért kijön rezsivel együtt 800-900 euróból, de ha hetente vesz vmi új ruhát, elmegy szórakozni és normálisan is étkezik, akkor is legfeljebb 1200-at költ el.

Így biztosan megmarad neki 300 ezer ft körüli euró!


Nos, nekem van egy ECL B2 középfokú nyelvvizsgám, 2 éve jogsim, heti 4-5x vezettem napi 20-30 km-eket autópályán is, városban is, mert besegítettem dolgozni az egyik rokonomnak 2 éven át. Sosem volt balesetem, meg se húztam az autót, nagyon jó sofőrnek mondanám magamat!

Határozott vagyok, bármilyen feladatra alkalmasnak tartom magam, tényleg rengeteg mindent meg tudok oldani és érett a gondolkodásom, főleg a korosztályomhoz képest.


Azonban nem tudom, hogy hogyan lehetne munkát találni Németországban...

A kinti ismerősöm nem tud segíteni sajnos, már kérdeztem őt.


Van valami ötletetek esetleg?


2015. máj. 19. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudsz németül, münchenbe keresnek reptérre csomagrakodót, meg szállodába kisegítőt.
2015. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval utazzak ki Münchenbe és kezdjek el keresgélni ott?
2015. máj. 20. 10:53
 3/4 anonim válasza:

Először is, fogadd elismerésem. Egyrészt nem könnyű fogorvosi szakra bekerülni, másrészt tetszik, hogy egy olyan nehéz helyzetben, amibe önhibádon kívül kerültél (senki sem választja meg, milyen anyagi helyzetű családba születik), azonnal megoldást keresel, az intelligenciádat használva.


Szerintem megéri kimenni, az anyagiakon túl is. Világot látsz, nyelvet gyakorolsz, megismersz egy más mentalitást, egy másik országot, és 8-9 hónap alatt össze tudsz kaparni annyi pénzt, amennyire itthon szükséged lehet. De még ha milliomos családod lenne, egy nyári munkára akkor se árt kimenni.


Én apróhirdetésben néznék, valószínűleg valami rosszul fizetett alja munkád lesz, amit egy percig se bánj, arra figyelj, hogy sok nyelvhasználat legyen benne, tehát ne egy pincében pakolj dobozokat egyedül. Mivel intelligens és szorgalmas vagy, az élet százszorosan fog kárpótolni a mostani anyagi nélkülözésért, de csak hosszabb távon.


ebay kleinanzeigen-t néznék, mind Wohngemeinde mind lakás vonatkozásában


Majd írd le, mire jutottál!

2015. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tehát: blindre ne utazz ki, mert drágák az eltöltött napok, pláne ezzel az anyagi helyzettel. Max akkor utazz ki ha tudsz valakinél lakni pár hetet. Egyébként támadj az interneten, német nyelvű önéletrajzzal, amiben vázold őszintén a helyzeted, add meg a telefonszámod benne, készülj egy leizzadós beszélgetésre (B2-vel azért még izzadós egy telefonos interjú), lehetőleg nagyvárosokat nézzél ki, könnyebb váltani vagy más munkát találni, illetve lakhatási lehetőség is sok van.
2015. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!