Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tanácsolják nekem hogy...

Miért tanácsolják nekem hogy munkahelyi szabálytalanságok esetén tegyek bejelentést a munkaügyi felügyeleten? És az jó lesz nekem? Abból nekem lesz pénzem? Nem. Akkor minek?

Figyelt kérdés

Olyan munkahelyen vagyok, ami egyébként egy átlag magyar kkv az összes pofátlan sumáksággal ami csak létezik. Nem egyedüli ilyen hely még millió ilyen van, sőt sanszosan az összes magyar kkv ilyen mocsadék.

Minimálbéres bejelentés a többi fizu zsebbe (aztán vagy kapod vagy nem mivel fekete pénz), 4 órás papír munkaviszonnyal 10-12 órás munkanapok, szabadság csak papíron ugyanúgy dolgozni kell szabi alatt is, kifizetetlen túlórák, betegállomány nem létezik (ha el mersz menni betegállományba vissza se kell menni).

Még 1x: ez nem valami extra hely tessék utánaolvasni mondjuk HR-esek fejvadászok tapasztalataiból: szinte kivétel az olyan cég ami nem ilyen a kkv-ben.


És jönnek az okos tanácsok mindenhonnan: jelentsem fel! Munkaügy stb!


Na most kérdéseim:

- ha feljelentem és valami csoda folytán a munkaügy még ebben az életben tud időt szakítani rá hogy ki is vizsgálja az ügyet és valami hatalmas csoda folytán (mert ez már valóban a csodák földje innentől!!!) meg is bünteti a céget –az nekem jó lesz?

- Akkor én mehetek szabira? Akkor nekem ki lesz fizetve a túlórám? Akkor merek majd beteg lenni?

- A munkaügyi bejelentés és esetleges elmarasztalás nyomán mennyi pénz landol a zsebemben (mondjuk a tengersok kifizetetlen túlóra pl) ? Mondjuk semennyi? Mondjuk egy rohadt forint se?

- Kérdésem még: ki és mi ment meg attól hogy a cég a bejelentés és vizsgálat nyomán (akár anonim bejelentés nyomán!!) lapátra tegyen akár engem akár az egész bandát és másnapra felvegyen egy totál új garnitúra embert? Nem tudják ki volt a bejelentő de vagy kisakkozzák ki lehetett, vagy még ezt se: kib**sznak mindenkit aztán csók.

- Vagy még jobb: a dolgozókkal fizettetik ki a büntit. A fekete pénz terhére persze. Az nem szerepel semmiféle dokumentumon azzal lehet játszani. ÉS ne jegyezzék meg a szuperokosok, hogy miért megyek bele ilyenbe hogy minimálbér + a többi zsebbe feketén. Azért megyek bele mert ha nem mennék bele nem lenne állásom. És mivel a cégek 90%-a ugyanezt a mókát játssza még azt se lehet mondani hogy menjek máshova. Ott is ugyanez lenne pepitában.


Kapok én új állást kárpótlásként? Nem.

Akkor mi értelme lenne a bejelentésnek? Lehet még be is záratnák a céget a bejelentés nyomán. Lévén az elemi munkavédelmi követelményeknek se felel meg.

Na ez lenne a csúcs: egy fillér se és még állás se.



Szóval summa summarum miért is lenne jó ha én bejelentést tennék? Mi változna? Vagy semmi vagy ha változna az csak annál rosszabb lenne (kirúgás, vagy cég bezárása).


2015. máj. 20. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Kivizsgálják, ne félj. A büntetést nagyon szeretik, az az egyik fő bevétele az államnak.

Neked annyiból lesz jobb, hogy bosszút álltál a téged ért sérelmekért. Általában akkor szokták feljelenteni a céget a dolgozók, amikor már leszámoltak. Ha ott akarsz maradni, akkor nem. Ne köpj a kútból, amelyből innod kell. Akár még az is lehet, hogy bezárják a céget, ha nem tudják kifizetni a büntetést. S az nyilvánt nem akarod.

2015. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Erről beszélek!

És az nekem jó lesz? Megbüntetik a céget mondjuk 1M-re? És? Nekem ebből mi hasznom? A bosszú? Ugyan, röhej.

Az kit érdekel. Az érdekel(ne) ha csengene a lóvé a bünti nyomán az én zsebembe is.

Főleg úgy kérdés a dolog, hogy sanszos a büntit is a dolgozókkal fizettetnék meg.

Vagy bezárnák a céget és akkor vagy 40 ember kerülne utcára.


Általában akkor szokták feljelenteni a céget a dolgozók, amikor már leszámoltak.

2015. máj. 20. 13:23
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Igen, de ebben az országban a legtöbb ember bosszúálló, és szeret feljelengetni. Ez még a kommunizmusból maradt ránk.

Tény és való, hogy a magyar cégek legnagyobb része ilyen. Kihasználják a munkanélküliséget, na meg nem is tudnak a multikkal versenyezni fizetés szempontjából. Szóval a minimálbéres bejelentést, és a zsebbe többit még megértem. Az ingyen túlórákat, a betegség utáni kirúgást, a ki nem adott szabikat már kevésbé.

2015. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pedig marha egyszerű magyarázat van ám az összes dologra! Minél olcsóbban meg akarja úszni!

Fog az helyettem a nyári szabi alatt más embert beállítani hogy engem pótoljon? Dehogy fog. Inkább el se enged szabira.

Persze a munkaügyi ellenőrzéstől fél, ezért aláíratja velem a papírt hogy megkaptam a szabimat-így papíron rendben van a dolog.

A dolgozó meg szépen aláírja a kamu szabit mert ha nem tenné repülne azonnal.

Uez van a túlóra a betegségnél is. Senki se mer szólni semmiért mert másnap már nem kell bemenni.

És akkor jön az újra hogy feljelentés!

És akkor jön az újra, hogy oké feljelentés és akkor mi van?

Akkor abból lesz pénzem?

És ...farkába harapó kígyó.

2015. máj. 20. 13:53
 5/18 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy megértem a motivációit, csak emberileg nem értem igazán...
2015. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Menj máshova dolgozni.
2015. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mit nem értesz már ne haragudj?

Az a kérdésem igen röviden hogy ha a munkáltatót megbüntetik egy mocsoksága miatt, akkor abból az én zsebem milyen pozitívumot lát? Vagy mi fog változni? Ezentúl kifizetik majd a túlórát? Ezentúl elengednek szabira? Nem.

Szarnak az egészre kifizetik a büntit (vagy kifizettetik!!) és midnen megy tovább. Engem a bejelentőt meg esetleg még ki is rúgnak.

Hát akkor mi értelme?

2015. máj. 21. 08:29
 8/18 anonim ***** válasza:
Van ahol ajándékot is kell venni (saját pénzből) a főnök szülinapjára! Sőt, van ahol a részeg főnök néha felpofoz egy-egy kollégát. Nagyon jó neked, ha ilyen legalább nincs!
2015. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Idézni csak pontosan és szépen...


Az nem a főnök volt, hanem annak a ... na kije?


Van ahol ajándékot is kell venni (saját pénzből) a főnök szülinapjára!

2015. máj. 21. 10:46
 10/18 anonim ***** válasza:
Én nem idéztem! Hanem egy tiedénél rosszabb helyet említettem. Olyan is van amikor 16 órázni kell hetekig de ha jobb hangulata van a főnöknek akkor csak 12 óra. Hétvége sincs! Papiron minden rendben persze! A te munkahelyed irigylésre méltó.
2015. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!