Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka 16 éveseknek?

Diákmunka 16 éveseknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mint említettem, 16 vagyok és szeretnék munkát találni. Nézelődtem a diákszövetkezetek között, de nem igazán tudom melyik megbízható. Tudnátok tanácsot adni? Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. máj. 21. 15:39
1 2
 1/14 anonim válasza:

Tudni kellene az alkatodat, nemedet, mit tanulsz éppen

az irodák meg lehúznak ahogy lehet

2015. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"az irodák meg lehúznak ahogy lehet"


Még is mivel húzzák le?

Több szövetkezetnél is dolgoztam de sose húztak le...

2015. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Anno én dolgoztam ügynéksegeknél Budapesten. Engem mindig rendesen kifizettek. Szúrj ki egyet magadnak, sétálj be és jelentkezz. Nincs veszteni valód, legfeljebb pénzt fogsz keresni. Ennyi.
2015. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:) lány vagyok, és viszonylag kis termetű, ha számít. Semmiképp sem raktár pakolónak jelentkeztem volna:)
2015. máj. 21. 21:08
 5/14 anonim válasza:

Ilyen díj olyan díj amolyan díd...

Örülj neki bmeg...

Jó helyre mentél. Ügyesvagy.

De nem minden iroda olyan ahol te voltál..


Ezen az oldalon mindenki egy pöts??!!

2015. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mindenkit mindenhol lehúznak, ez nem kérdés, ők ebből élnek, kár ennek az ellenkezőjét állítani.


Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy direktbe húznak le, mert pl. nem fizetnek ki. De azért gondold végig, hogy a pl. egy bruttó 700 forintos órabérért vajon mennyit fizet a megbízó cég? Minimum a dupláját.


Ha ez valakinek megfelel, akkor oké, de az nem azt jelenti, hogy nem lenne igaz a jelenség.

2015. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Pont azért kérdeztem, hogy mit tanul éppen.. Mert ha mondjuk vendéglátás vagy kereskedelem akkor megtudja kerülni a közvetítő irpdákat..
2015. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"De azért gondold végig, hogy a pl. egy bruttó 700 forintos órabérért vajon mennyit fizet a megbízó cég? Minimum a dupláját."


Jó legyen bruttó 700Ft.


Most akkor vonatkoztassunk el a diákmunkától, vegyünk valami betanított munkát amire bárkit felvesznek végzettség nélkül. 8 óra munka, nappalos műszakba hétvégék szabadok. 700*8 az egy napra 5600Ft. Mondjuk legyen egy hónapba átlagosan 21 munkanap. Az 117.600Ft bruttó. Több mint a minimálbér amit egy teljesen képzettség nélküli ember kapni szokott általában Magyarországon. Ráadásul a diákmelósok csak 16% szja-t fizetnek, most akkor mond már meg hogy itt hol a lehúzás???

2015. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy a 700 forint csak egy példa volt. Azt azoknak fizetik, akik már valamihez értenek, vagy van valami felelősség a munkában. A legtöbb munka a jó öreg 604 forint/óra, ami a minimálbér. Szóval ez nem a szövetkezet/nem szövetkezet kérdéshez tartozik.


Az, hogy csak 16% SZJA-t fizetnek, nem mondanám akkora előnynek. Cserébe nincs táppénz, nem számít a nyugdíjba. Iskolaszövetkezeten keresztül nem igazán van olyan, hogy van havi fixed, hanem max. reménykedsz, hogy az adott hónapban lesz elég órád, hogy mondjuk ne halj éhen. Szabadságot szintén felejtsd el.

2015. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

8# ne szóljár bele...

Örülnek ha a 450ft-t megkapják.. És támogatást lehet rájuk felvenni.. Elmondanám.. Nameg az adóból leírható egy része..

Ah a fszomat fogok megint olyan emberekkel vitatkozni akik bele se látnak..

Csá..

2015. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!