Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól fizető OKJ-s munkák?!

Jól fizető OKJ-s munkák?!

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és utána egy két éves OKJ képzést szeretnék elvégezni majd ezt követően dolgozni, eddig oké is a történet csak még arról nincs fogalmam, hogy milyen OKJ-s képzést kellene kitanulnom mint szakma...

Mint mindenki én is jól fizető állást szeretnék a jövőben a magaménak tudni, így szerintem magától értetődő a kérdés!

Ha bárkinek van valamilyen ötlete/személyes tanácsa ebben a témakörben és megírná azt, hálás lennék érte! :D

Érettségi + OKJ-s szakma azért már "eléggé" jó kombináció nem?! A "jól fizető" szó alatt a 125-200e forintot értem.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2015. máj. 26. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapból az érettségi helyett én inkább a nyelvet emelném ki piacképesség szempontjából, ami egy szakmunkással kombinálva, 2 év előnyt és pár millió forint megtakarítást jelent(hetett volna..).


Érettségit én magam is, csak a felsőfokú tanulmnyok miatt végeztem el.


Vendéglátóipari szakmák, hegesztő, cnc programozó, ápolói képzés akár munkaügyin keresztül is jó lehet.


(A hazai mellett,vagy inkább helyett külföldön jobb munkakörülmények és kevésbé frusztráltan ennek többszörösét keresheted meg ezekkel rövid idő alatt)

2015. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angolból ha minden igaz meglesz jövőre a közép szintű nyelv vizsgám az angol érettségi mellé szóval ezzel nincs gond, továbbá a vendéglátói ipar Magyarországon eléggé rossz helyzetben van nem?! (ha jól tudom az átlag fizetés, 100-150e)
2015. máj. 26. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként még kevesebb, illetve ez helytől is függ és szezonalitástól.
2015. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Férjem szakács, 230.000 keres (nem Budapesten), és pultos voltam, 160.000 volt a fizetésem egy sörözőben.

Szóval nem rossz a vendéglátás, de ehhez érzék kell. Az nem elég, ha csak kitanulod!


Mi érdekel egyáltalán? Miben vagy jó?

2015. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!