Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kedves történelem szakos...

Kedves történelem szakos bölcsész társaim, ti mihez fogtok kezdeni egyetem után?

Figyelt kérdés
A szemeszter végén kapom meg a diplomámat, de még nem tudom hol fogok ősztől dolgozni (az utolsó nyaramat meghagyom a pihenésnek). Kezdésnek olyan munka érdekelne, amit hétfőtől szerdáig kell csak végezni (az egyetemen is ezekre a napokra sűrítettem össze az óráimat), hogy a munka mellett normális életet is tudjak élni. Milyen tapasztalatokkal kerültetek ki a "nagybetűs életbe"? Normális tapasztalatokat és válaszokat várok! Köszi! 23/L

2015. máj. 26. 13:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Valamivel feldühítettelek titeket, vagy tényleg ilyen rossza a helyzetem? Soha egyik kommentelőt sem bántottam, mégis a földig aláztok a válaszaitokkal! :(
2015. máj. 26. 15:08
 12/25 anonim ***** válasza:
33%
És mennyi pénzt szeretnél keresni azt nem írtad le. A hétfő-kedd-szerdai munkával.
2015. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem dühítettél fel senkit, csupán nagyon provokatív a kérdésed, mivel egy történelem bölcsésznek már önmagában a munkahelykeresés is egy közel lehetetlen feladat, nem, hogy még válogasson olyan munkát, ahol H-SZ dolgozik. Arról nem is beszélve, hogy abból a fizetésből amit kapnál normális életet még 5 nap melóval sem tudnál élni...
2015. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő, köszönöm a normális választ! Úgy látom nagy ugrás lesz a munka világa az egyetemhez képest.. :( ..talán válaszol még majd valaki aki ugyanezt a szakot végezte el. :)
2015. máj. 26. 16:16
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

csak egy kérdés :


mire számítottál?

2015. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%
Ha csak ősszel keresel munkát az már késő, mert elkezdődik a tanítás az iskolákban, most nyáron kellene keresned valami iskolát.
2015. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%
nem lesz köze iskolához, ahhoz el kellett volna végeznie a tanár MA-t, csak azt kivezették, már osztatlan van :/
2015. máj. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%
Ez tényleg komoly kérdés? Nem tudom elhinni. Ennyire nem élhet valaki álomvilágban.
2015. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
82%

Nézz körül az interneten hogy milyen állás lenne jó a végzettségeddel :) Nem kell összeveszni egy komment alatt, vagy lealázni a bölcsészeket, szerintem senki nem ér kevesebbet senkinél. Szomorú hogy igy gondoljátok.

Abban igazuk van, hogy heti 3 nap álomvilágba való, legalábbis az elején minden meló kemény, és majd csak később sütkérezhetsz a napon :) Különben, igen, ha tanár szakot végeztél akkor tanár, ha doktorid is van akkor egyetemi tanár, kutatásokon is részt vehetsz mint történész professzor, vagy esetleg régészként is, publikálhatsz, lehetsz újségoknák szakmai tanácsadó, ellenőrizheted hogy helyesek e a benne szerpelő információk. Nem reménytelen. De nem tudom sajnos, mennyire lehet ebből és csakis ebből, fenntartani egy családot.


:) de szerintem nem reménytelen a helyzet. a többiekre ne hallgass.

2015. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

Kislány a zongoránál, fehérebb a meszelt falnál...

Hoppsz, bocsánat!

Na szóval, te 23 esztendős cuki szemüveges dupla copfos mindenre kapható bölcsészkislány, khmm.. már megint sok poreszt néztem, elnézést, na tehát sorolom a lehetőségeidet:

- otthon ülés és munkakeresés, és anyádék eltartanak

- meki, szórólapozás, és anyádék eltartanak

- keresel magadnak egy kandúrcicát, nyalsz-nyelsz, és a hódító szívtipró eltart

- regizel a rosszlányok pont hu-ra

Van még egy ötödik opció, de azt nem nézem ki belőled: a nyáron megtanulsz javában programozni, és ősszel már jó kis állásod lesz.

2015. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!