Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hallottam egy olyat, hogy...

Hallottam egy olyat, hogy Magyarországon, ha te mondasz fel, bármi féle okból, a munkahelyeden, akkor nem vagy jogosult munkanélküli segélyre? Csak ha kirúgnak, megszűnik a munkahely stb. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 18:31
 1/5 anonim válasza:
62%
Marhaság szerintem. Így is csak alamizsnát adnak 3 hónapig. Utána megint meghatározott ideig dolgozni kell hogy kapj.
2015. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
62%

[link]


Itt van pár pont. Nem említ ilyent.


Igazából sok oka lehet annak is ha a dolgozó mond fel. Én pl egyszer azért mondtam fel mert megszűntették a munkába utazási támogatást, így elment a fizu 80%-a,hát a seély több volt, de abban az időben hamar lehetett találni kicsit kevesebbért helyben.

2015. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez régebben volt így, de már nem igaz. Amióta vonják a munkaerő-piaci járulékot, azóta teljesen mindegy, hogy ki miatt szűnik meg a munkaviszonyod, mindenképpen kapsz álláskeresési járadékot. Viszont csak három hónapig adják, és maximalizálva van az összege. Arról nem beszélve, hogy már ez alatt a három hónap alatt is mindenféle kritikán aluli munkalehetőséggel csesztetnek (amit visszautasíthatsz, de akkor a járadék sem jár tovább), nehogy legyen időd a saját szakmádban normális állást keresni.
2015. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sehol nincs az nyilvántartva, hogy ki mondott fel kinek, az a munkáltató és a te magánügyed.

A központi nyilvántartás annyit fog tudni, hogy xy dátumkor megszűnt a jogviszonyod.

Viszont tényleg nagyon kevés a munkanélküli, és mióta kitalálták az idióta közmunkát, már tényleg semmi értelme.

2015. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Én is így tudtam,de egy kolléga belém akarta beszélni.

Annyit tudtam bő keretben én is,hogy minimum 30 ,maximum 90 napig jár egy ő általuk meghatározott összeg,napi 4250ft bruttó körül.

2015. jún. 1. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!