Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék újra optimista?

Hogyan lehetnék újra optimista?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, diplomás, nyelvvizsgás, mégsem sikerült eddig elhelyezkednem (július óta). Vagy válaszra sem méltatnak, vagy csak annyit kapok, hogy "elteszik az önéletrajzomat és ha majd felvétel lesz szólnak blabla"...kezd rajtam eluralkodni, hogy nem kellek senkinek, fölösleges volt annyi évig tanulni. Idegesít, hogy a környezetemben mindenki kérdezget: "Van már munkád?" És mindenkinek magyarázkodhatok, hogy nincs. Valahogy nem így képzeltem a suli utáni hónapjaimat. El vagyok keseredve, hogyan lehetnék újra lelkes és optimista?

2013. szept. 26. 15:55
 1/2 anonim válasza:

Szia! Hadd kérdezzek meg egy nagyon könnyűt: mi szerettél volna lenni,ha nagy leszel? Miért tanultad ki amit?

Ezekben keresd a választ.. :) Ha valami olyat tanultál ki,ami tetszik,és olyan helyen élsz,ahol lehetőséged van arra a munkára jelentkezni,tedd! Hidd el,nagyon sok helyen keresnek embereket...És 100% hogyha optimistán állnál a dolgokhoz,felvennének..Mert ha elmegy az életkedved, és úgy mész be egy interjúra,akkor tuti azt gondolják "mit akar ez vajon itt??! " .. Ne állj mindenhez úgy,hogy "nem fog sikerülni".. ;) Ami a többieket illeti..Kik kérdezik meg,hogy nincs-e még munkád? Ha a család,az ok,mert mégis a család...Ezt nem kell magyarázni..De ha ismerősök (nem barátok,vagy felőlem azok, m1) akkor már te döntsd el,hogy válaszolsz a kérdésükre?! Mi köze van hozzá,hogy van-e munkád vagy sem?

Ennyit szerettem volna csak..Egyébként hogyha 23 éves vagy akkor én fiatalabb vagyok nálad,de azért remélem tudtam segíteni (picit) :)

2013. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ne is haragudj, de 2 hónapja keresel csak munkát, sajnos ez a nagy betűs élet, próbálkozni kell és kitartónak kell lenni. Amúgy milyen diplomád van?
2013. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!