Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fuvarszervezők miért keresne...

A fuvarszervezők miért keresnek ilyen aránytalanul?

Figyelt kérdés

Van kettő ismerősöm is, aki ebben dolgozik.

Diplomájuk nincs, viszont nyelvtudásuk az van.

Az egyikük 400 ezer forint körül keres, viszont ő tapasztalt, nem ma kezdte.

A másikuk 2 éve csinálja, ő is nettó 250 ezer felett keres.


Plusz van nekik rengeteg kafeteria, benzinpénz, céges telefon....stb


Szinte jobban keresnek, mint egy mérnök vagy egy közgazdász.


Minden országban így fizetik őket?



2015. jún. 1. 07:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Ki nem szarja le, hogy nincs diplomája???

Komolyan ekkora gyökér hozzáállást.

Ha jól végzi a dolgát elég szép pénzt hoz a vállalkozásnak, még szép, hogy megfizetik.

2015. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Teged az zavar hogy jol keresnek?


Nem igazan ertem a kerdest. Engem sohasem zavart ha valaki jobban keresett nalam.


Amugy meg kereslet-kinalat. Nyilvan komoly szaktudasuk van, amibol nincsen sok, ezert draga.

2015. jún. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
kereslet-kínálatról hallottál? a diplomának nem sok köze van ahhoz hogy sokat keresel. sőt. persze vannak diplomák amik értékesek, de bőven lehet jól keresni diploma nélkül is. ez az egyik hülyes felfogás, ami van Magyarországon, az észveszejtő.
2015. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem az a baja a kérdezőnek, hogy ők jól keresnek, hanem az, hogy más mérnökök meg ló-aszt sem.


Ismerős érzés, mérnök vagyok nettó 120 ezerrel. Kereset és kínálat? Több évig kerestek embert a pozíciómra és amikor én jelentkeztem, másnap már kezdtem is. Mégis kiszúrják ennyi pénzzel a szememet, nekem meg muszáj volt elvállalnom, mert nem tudtam volna elköltözni otthonról, annyira szarul álltunk anyagilag. Ez a pénz meg arra pont elég, hogy elfogadható szinten élhetek, de arra már nem tudok félretenni, hogy elköltözzek mondjuk Budapestre. Jól ki van ez találva...


Más országokban a mérnökök is jól keresnek, úgyhogy ezért kell külföldi állásokat nézegetni közben. Itthon meg majd tervez házakat/gépeket/kocsikat a fuvarszervező és a többi csókos életcsászár.

2015. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

"mérnök vagyok nettó 120 ezerrel. Kereset és kínálat?"


Bizony. A te munkad es kepesseged ott es most ennyit er.


Ha nem tetszik valtoztass. Gyorben tapasztalattal havi 500 brutto siman megvan.

2015. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

"Gyorben tapasztalattal havi 500 brutto siman megvan."


Mesélj még.. Üdv egy győri mérnök.

2015. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
cimboram audiban vezeto, folyamatosan keresi a mernokoket, par ev tapasztalattal 500 bruttot siman megadnak. Ill. megadnanak ha talalna embert...
2015. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

5-6: Mondjuk a bruttó szerintem simán hihető. Ahol diákmunkáztam az Audiban, ott a műszakvezetők is ennél többet kerestek. Viszont nem ma kezdték a szakmát.


Egy 1 éve ott dolgozó forgácsoló megkapta durván a 200 ezer nettót. 10 éve ott dolgozó simán megkapta a 300 ezer nettót + a félmilliós éves juttatás + 13. havi bér + mozgóbér. Igaz 12 órás műszakokról beszélünk és CNC gépekkel játszadoznak.


Egyébként nem érzem úgy, hogy annyit érne a tudásom. Összerakok havonta több tervdokumentációt, amiért a főnököm elkér 150-200.000 forintot darabonként. Csak ebben a hónapban hoztam a konyhára legalább félmillió forintot. Szerintem nem 120 ezret ér a munkám... Ezen felül meg még rengeteg más dolgot is megcsináltam. Igaz sajnos mindezt vidéken...


Egyébként fogok változtatni. Legkésőbb jövő héten jelentkezek egy német újrakezdőre és amint összejön a pénz, pattanok meg külföldre. Ausztriában két éves tapasztalatra már 2000 euró körüli nettóra számíthatok, plusz juttatások. Amúgy is sokszor a hányinger kerülget a politikai háttér miatt.

2015. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem 120 ezret ér a munkám"


Oké, akkor miért vállaltad el ennyiért? Nem most kell sírni hogy kevés, hanem jobban el kellett volna tudni adni magadat, ha szerinted többet érsz a piacon. A cégek ezt használják ki, hogy jön majd valaki aki elvállalja kevesebbért. Nálunk egyszer próbaképpen hirdettünk állást mélyen piaci fizetés alatt, 240 jelentkező volt. Tehát maguk az emberek miatt is olyanok a cégek, amilyenek. Ha mindenki kiállna és megmondaná hogy ennyi az annyi, akkor kénytelen lenne a cég is többet adni, ha el akarja végeztetni valakivel a melót.

2015. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Csak ebben a hónapban hoztam a konyhára legalább félmillió forintot. "


Akkor miert is nem te vagy a vallalkozo?


A munkad pont annyit amennyit fizetnek erte.

2015. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!