Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fuvarszervezők miért keresne...

A fuvarszervezők miért keresnek ilyen aránytalanul?

Figyelt kérdés

Van kettő ismerősöm is, aki ebben dolgozik.

Diplomájuk nincs, viszont nyelvtudásuk az van.

Az egyikük 400 ezer forint körül keres, viszont ő tapasztalt, nem ma kezdte.

A másikuk 2 éve csinálja, ő is nettó 250 ezer felett keres.


Plusz van nekik rengeteg kafeteria, benzinpénz, céges telefon....stb


Szinte jobban keresnek, mint egy mérnök vagy egy közgazdász.


Minden országban így fizetik őket?



2015. jún. 1. 07:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Olyan, munkát ahol sokan szidnak, csak magasabb bérért lehet elvállalni.

Szidják a sofőrök, szidják a címzettek és persze akiktől a "cuccot" szállítják.

Ez pont, olyan munkakör aminek nincs semmi szépsége. Ez nem egy alkotói állás. Itt nincs olyan, hogy innét oda fejlődött, ennyit és ennyit szépített a világon. Egyszerű adminisztratív feladatok amit rutin szerűen kell megoldani. A szakmai előrelépést csak a magasabb fizetés jeleni.

Amúgy, én is mérnők vagyok és az elején én is sokalltam a fizetésüket. Aztán rájöttem, hogyan kell nekik munkát adni. Azóta nyugodtabban kávézom :).

2015. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#8-nak: "Csak ebben a hónapban hoztam a konyhára legalább félmillió forintot. Szerintem nem 120 ezret ér a munkám..."


És itt mutatkozik meg Magyarország gyengesége. A 120ezer nettód kb. 245ezrébe kerül a munkáltatónak.

A 500ezres bevétel jó eséllyel ÁFÁ-val együtt ennyi, vagyis kb. 365ezer lehet a tényleges bevétel, de ebből még adózni is kell.

Vagyis eddig 120ezer adózás előtti(!) nyeresége van a munkáltatónak.


Ebből ha 50ezerrel akarná emelni a nettód (vagyis 170ezerre), akkor 0 Ft profitja lenne a cégnek (de az egyéb költségek miatt már veszteséges lenne).


Állam bácsi mindenből masszívan leszedi a sápot mindenből. És gondolatébresztőként: ha full feketén foglalkoztatna, akkor a jelenlegi 120-as nettód helyett kb. 237ezret kapnál zsebbe, úgy hogy a munkáltatódnak ez egy fillérrel se kerülne többe...

2015. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Fuvarszervező vagyok saját cégben. 1 év alatt 2 évet öregszem, pedig nekem nincs is főnököm. Telefon 07:00 -től 19:00 ig csörög, iszonyú felelősség, 10 vagy 100 ember, egy teljes gyár munkája függ egy pillanatnyi döntéstől, vagy egy fél mondattól mondjuk 250 EUR. Na ezért keresnek annyit az ismerőseid.
2015. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A logisztika minden országban jól fizet, és igen a fuvarszervezők többségének nincs szakirányú végzettsége, és ami azt illeti igazából szükségük sincs rá, mint látod.

A nyelvtudás viszont rengeteget számít, márpedig a magyarok többsége max. alapszinten makog angolul, ha beszélsz három nyelvet gyakorlatilag bárhol találsz munkát az országban függetlenül attól, hogy milyen végzettséged van, vagy épp nincs!

Egyébként csak a magyar társadalom ilyen "papírkóros", jópofa tény, hogy ma arányaiban véve több magyar fiatal jár egyetemre, mint ahány német vagy svájci, aztán meg sírnak, hogy diplomával nincs munka, vagy csak raktáros/pénztárosi/pincéri.

Igazából fel kéne már adni, az "én azért tanulok, hogy jól keressek" mentalitást, mert, aki nem hivatásként, hanem melóként tekint a munkájára, ahol majd jól megszedi magát az már régen rossz.

2015. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!