Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pályakezdő...

Mennyit keres egy pályakezdő gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Elég tág a kérdés tudom, de arra lennék kíváncsi, hogy pályakezdőként milyen esélyekkel indulhatok a munkaerőpiacon, hol érdemesebb elhelyezkedni, mikortól és mennyivel várható nagyobb fizetés, esetleg jár-e más juttatás is? Még 2 évem van hátra az egyetemből és szeretnék tisztában lenni a dolgokkal.


Köszönöm előre is a segítséget!


2015. jún. 1. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul es/vagy nemetul, megutod az atlagos szintet kommunikacioban, esetleg csinaltal valami melot egyetem mellett akkor szinte biztos hogy lesz allasod.


Amugy azt a kerdest felejtsd el hogy mi jar. Nem jar senkinek semmi.


en a helyedben egy nagy kulfoldi multinal probalkoznek.


Amennyire en tudom a kezdo fizuk most olyan 300-500e brutto korul vannak, az egyeb juttatasok meg cegfuggok.

2015. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még most jelentkezz valahova gyakornoknak. Gyakornokként Győrben átlag 120 nettót hazavisznek a nebulók, de rendesen ott kell lenned. Mire eljutsz a diplomáig lesz annyi gyakorlatod, hogy 200 nettó alá nem is kell menned, ha megkérdezik a bérigényedet.


Vidéken kicsit kevesebbet kérhetsz, de hasonló a helyzet. Ja és oltári nagy hiány van belőlük (még!). Most néztem pár napja, hogy a Széchenyin például 280 hellyel hirdették meg a szakot, szóval siess.

2015. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

"Szerintem még most jelentkezz valahova gyakornoknak."

Kíváncsian kérdezem, hogy a nappali képzés heti 25-30 órája mellett hogyan lehet munkát vállalni? Nyáron azt a 2,5 hónapot? Meg télen azt a 0,5-öt? Az mennyire ér sokat?

Komolyan kíváncsi lennék. Persze, ha nem jársz be előadásokra, akkor ezt kb. felezheted. Mást nem tehetsz, gyakorlatra meg laborra kötelező bejárni. Az előadás kihagyása sem biztos, hogy elősegíti a szak elvégzését.

Azért kérdezem ezt, mert nekem egyetem mellett (vegyészmérnök képzés) nem sikerült rendes munkát találni. Mentem Tescoba kasszázni, mivel azt lehetett csinálni este meg hétvégén is (nekem inkább a pénz miatt kellett, a gyakorlat másodlagos volt). Szakmában mit lehet csinálni hétköznap 8-18-on kívül? Most is csak azért van jó munkám (már MSc-re járok, de még mindig irdatlan sok óránk van), mert kötetlen a munkaidőm, nem kell x időpontra bejárnom, csak megcsinálni a munkát. De ezerből 1 ilyen.

2015. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

3: Ne tőlem kérdezd.. Építészmérnökként végeztem, én sem tudtam mellette gyakorlatra járni. Ugyanakkor csúsztam bőven annyit, hogy az utolsó pár félévben 1-2 tárgyam volt csak. Az mellett meg simán eljártam én is dolgozni..


És ahol én végeztem, ott a gépészek mind ezt csinálták. 40 órát 2 tantárggyal simán le lehet húzni. Ráadásul nálunk nagyon kevés tárgyból követelték meg a gyakorlatokon való részvételt. Labornál is elég volt beadni a jegyzőkönyveket, más tárgyakból pedig konzultálni. Ha gyakorlaton nem voltál ott, felmentél amikor tudtál az irodájába és ennyi.

2015. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, amikor csúsztam (mert én is csúsztam egy kicsit), akkor már nekem sem volt ez olyan hatalmas probléma. De normál körülmények között szerintem elég nehézkes beszorítani. Főleg, hogy egy rendes helyen elvárják a heti 40 órát, kötötten, tehát nem is arról van szó, hogy nincs kedved a szabadidődet elszúrni, vagy ilyesmi.

De akkor ezek szerint az a megoldás a gyakorlatszerzésre, hogy csúszol? Szerintem ez nem a legjobb befektetés...

2015. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

5: Pedig sajnos ilyen világban élünk. :(


Mondjuk az Audiban annyi könnyedség volt, hogy nem volt kötelező a 40 óra és megvolt minden napra a törzsidő. Azon kívül, hogy a maradék órákat mikor hoztad be, már rád volt bízva. A törzsidő asszem olyan reggel 9-től délután 1-ig tartott.


Sok ismerősöm egyébként inkább azt csinálja, hogy dolgozik és egy-egy tárgyat csinál meg. A fizetéséből simán kifizeti a tandíjat és rengeteg gyakorlatot is szerez, ami nagyon értékes.


Éppen az ilyen dolgok miatt kéne teljesen átstrukturálni a képzést és normális gyakorlati lehetőséget biztosítani.

2015. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!