Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet angol nyelvű a holnapi...

Lehet angol nyelvű a holnapi állásinterjúm? Tudnátok egy-két tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, egy elég komoly céghez keresnek fizetett gyakornokokat nyárra. Az weboldaluk teljes egészében angol nyelvű, ráadásul kérték a nyelvtudás feltüntetését is az önéletrajzban.


Kicsit félek, nem tudok szépen beszélni angolul. Csak makogok össze-vissza. :( Viszont mindent megértek, az írással sincsenek gondjaim. Ez lesz életem első állásinterjúja.


2015. jún. 1. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet. A tanácsom: ne makogj!
2015. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Lehet.

Ha nem tudsz angolul, és az kéne, akkor pedig nyilván nem vagy alkalmas az állásra. Erre nincs tanács, azon kívül, hogy tanulj meg. Bár ez holnapig nyilván nem fog menni.

2015. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem említették, hogy milyen szintű nyelvtudásra van szükség a cégnél. Angolul pedig tudok, csak a beszéd nem megy valami fényesen.
2015. jún. 1. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Akkor pedig nem tudsz. Nincs olyan nyelvtudás, ami csak írásra és megértésre épülne...

Az meg majd holnap kiderül, hogy milyen szintű nyelvtudást várnak el. Mi nem tudhatjuk, tekintve, hogy azt sem tudjuk, hova mész interjúra. De általában, ahol azt írják, hogy nyelvtudás kell, ott beszélgetni akarnak az emberrel az adott nyelven. Tapasztalatom szerint legalábbis.

2015. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Mindenesetre gyakorlok egy kicsit, remélem nem fogok beégni.
2015. jún. 1. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Ne aggódjál, ha meg tudod magadat értetni, akkor az már elég nekik. Ha tényleg nagy multi cég, nem te leszel ott az egyetlen aki töri. Persze ha ügyféloldali kapcsolattartás is kell, az már cikibb.
2015. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, milyen munkakörre jelentkeztél. Nekem van olyan ismerősöm, mint te: írásban nagyon jó angolból, szinte hibátlan szövegeket ír magas szinten, de ha spontán meg kell szólalni, akkor szétizgulja magát és csak makog, és a kiejtése sem a legjobb. Mégis egy multinál dolgozik és napi szinten használja az angolt kapcsolattartásra - írásban.


Másik ismerősöm angol nyelvtanból sokkal gyengébb, mint az előbb említett, viszont ő szóban sokkal jobb, nagyon "el tudja adni magát". Ő telefonos ügyfélszolgálatnál dolgozik, angolul, neki itt nem számítanak annyira a nyelvtani hibák.


Szóval igazából nem tudjuk, tőled mit várnak el, mire kellene használnod az angolt. Az állásinterjún valószínűleg beszélned kell majd, ezért erre majd gyúrj rá a későbbiekben, mert a legtöbb helyen szóban nézik a nyelvtudást, akkor is, ha később csak írásban kellene a nyelvvel foglalkoznod. Ha írásban jó vagy, akkor a beszéd az már csak gyakorlás kérdése, legjobb ha keresel hozzá egy partnert.


Ezeket nyilván nem a mai interjúhoz írtam (amin lehet, hogy már túl is vagy :) ), hanem jó tanácsok a későbbiekhez. Remélem, jól sikerült a mai. :)

2015. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, túl vagyok rajta. :) Lesz egy második kör is pénteken, ott kell majd megmutatnom az angol "tudásomat". Szorítsatok nagyon! :))
2015. jún. 2. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is egyetemista vagyok, többször volt már angol interjúm különböző szakmai gyakorlati helyekre. Eddig az a tapasztalatom, hogy nem az számít, hogy milyen szépen beszélsz, hanem az, hogy megértesd magad, és megértsd, amit mondanak. Természetesen ez akkor igaz, ha olyan a munkakör, hogy nem kell angolul tárgyalnod, meg ilyenek. Nekem is sokkal jobb a passzív nyelvtudásom, mint az aktív, nem tudok szépen, folyékonyan, helyesen beszélni, de emiatt még soha nem utasítottak el. Csak legyél magabiztos. :)
2015. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Továbbra is érdekes lenne a pozíció. Ahol a nyelvhasználat elsődleges, oda bár a kiejtés nem túl fontos (mondjuk engem rettenetesen zavar a Hunglish, vagy a kevert amerikai-brit), de egy felsőfok kevés, máshol meg egy erősebb középfokkal, meg jó fellépéssel már simán jó vagy.
2015. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!