Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szeretnének ezzel a...

Mit szeretnének ezzel a kérdéssel megtudni állásinterjún?

Figyelt kérdés
Már másodszor találkoztam ezzel a szituációval, és egyszerűen nem értem. Felvázolnak egy problémát, és megkérdezik, hogy hogy oldanám meg. Elmondom, hogy mit csinálnék, és azt mondják, hogy azt nem lehet (nem elérhető az ember, nem fogadja el ezt a választ...). Akkor mit csinálok? Elmondok egy új megoldást, és arra is ugyan azt mondják, hogy nem megvalósítható. Ezt kb 5-6-szor eljátsszuk, mindig az a vége, hogy amit mondok azt nem lehet megvalósítani, aztán azt mondják, hogy rendben, és megyünk tovább a következő kérdésre. Azt gondoltam, hogy problémamegoldó képességet néznek, de a végére már teljesen irreálisak a feltételek, mert ugye senki nem elérhető, semmi nem megoldható szerintük. Mire jó ez?

#gyakornok #állásinetrjú
2015. jún. 3. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azt nézik, hogy reagálsz a kekeckedésre. A jó megoldásra is direkt lehet azt mondani, hogy nem működik. Én visszakérdeznék, hogy ki tud ennél jobbat?
2015. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Problémamegoldás, kreativitás és kitartás...szerintem...de azt is nézhetik, hogy mennyi után dühödsz be :D
2015. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
A problémamegoldó képességedet tesztelik, meg azt, hogy mi az a mennyiségű bullshit, amit eltűrsz. Egy ilyen interjú semmi ahhoz, amit egy-egy ügyfél tud produkálni, neked irreálisnak tűnhet, hogy valaki annyira hülye, de van belőlük bőven és türelemmel kell kezelni őket.
2015. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak én nem olyan pozíciókra jelentkezem, ahol ügyféllel kell tárgyalni. Ezek sima gyakornoki pozíciók, ahol adminisztrálni kell és semmi más.
2015. jún. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!