Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudok szakmai tapasztalat...

Hogy tudok szakmai tapasztalatot szerezni fősuli/egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Szóval nézegettem az állásajánlatokat, és mindenhova elvárnak min. 2 év tapasztalatot. Viszont gyakornoki állást szinte alig látok, és oda is elvárják, hogy (ebben nem vagyok egészen biztos) már csak fél évem legyen hátra a fősuliból. Egyébként jövőre kezdek tanulni de eléggé aggasztó ez a dolog, és félek hogy nem fogok tudni állást találni.

2015. jún. 5. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

igen, el fogják várni, hogy legalább egy fél évig járj oda, de szerinted mennyi az a szakmai gyakorlat, aminek kb értelme is van? 1-2 hét alatt semmit nem fogsz tanulni, semmi tapasztalatot nem szerzel.


Ez úgy szokott működni, hogy a vizsgaidőszakban kevesebbet vállalsz, közötte többet, nyáron meg akár sima 40 órát is.


Mindenki a saját sorsa kovácsa, ha nem tudod fél évig sem csinálni, akkor élvezd a kellemes iskolapadot, és mikor végzel, akkor szembesülj vele, hogy 0 gyakorlattal nem megy.

2015. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Előző nem igazán értem, hogy most mire válaszoltál, mivel én nem mondtam hogy váltanék vagy hasonló. Legszívesebben évekig (mire végzek a sulival) maradnék gyakornokként. Szerintem félreértetted az egyik válaszom, én azt a sulinak a szakjára értettem.
2015. jún. 5. 18:06
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

ok, bocs, félreolvastam, mármint azt hittem, hogy a gyakornoki helyre kell fél évig járni, de most látom, hogy a sulira érted :)) (hé, péntek este van, nehéz munkahét :P)


Szóval igen, általában legkorábban másodéveseket veszünk fel, de inkább harmad.

2015. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Semmi probléma :)

Hát igen én is ezt látom, hogy elvárnak legalább egy évet.

Mindenesetre azért meg fogom próbálni, hátha.

2015. jún. 5. 18:12
 15/17 anonim ***** válasza:

Jaj, nehogy dolgozz ingyen, micsoda f@s.zság ez, ez nem a középkor, b@sszus.

A neten lehet nézelődni a diákmunkák között, ott általában nem is várják el, hogy nagy tapasztalatod legyen, és nem is kell 40 órában ráérni (hiszen csak nappali tagozatosokat alkalmazhatnak, nekik meg be kell járniuk.)

Lehet találni a tanulmányaiddal egybeeső munkát, logisztika is van bőven. Általában még elvárnak idegennyelv tudást is, de cége válogatja, szét kell nézni. Szerintem ha valaki igazán szeretne dolgozni, fél éven belül simán összejön egy tanulmányokkal kapcsolatos diákmunka lehetőség. Ha meg nem tetszik, bármikor kereshetsz tovább másikat.

2015. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Ingyen dolgozni? Akkor vajon mire találták ki a diákmunkát,amit már elsőévesként is végezhetsz?


Nézz szét a diákmunkák között,nem csak a Mekiben lehet dolgozni,biztos találsz olyat is,ami közel áll a szakodhoz...Ajánlom a MŰISZ iskolaszövetkezetet,direkt a jól fizető és egyben magasabb elvárásokat is támasztó munkákra specializálódnak,általában magas fokú nyelvtudást várnak el,de épp ezért relatíve nagyon jól is fizetnek. Engem most vettek fel egy céghez,ahol az lesz a feladatom,hogy adott pozíciókra keressek embereket és interjúztassak. Ehhez felsőfokú angolt várnak el,mert leginkább külföldieket kell majd interjúztatni,de cserébe heti 20 óra munkáért havi nettó 60-at kapok,ráadásul egy nemzetközi cégnél szerezhetek tapasztalatot. És még csak elsőéves egyetemista vagyok.


Amúgy hozzáteszem,hogy a munkatapasztalat,amit elvárnak nem feltétlenül azon a területen szerzett tapasztalatot jelent,amire jelentkezel,hanem sokszor bármilyen munka lehet ez,a lényeg nekik az,hogy már dolgoztál életedben,és nem most jön le a tojáshéj a seggedről:D

2015. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Még annyit hozzáteszek,hogy ha jól dolgozol,akkor diploma után a cég egyből átvehet diákmunkáról teljes munkaidejűre. Így egyből lehet munkád is,sőt ha nemzetközi cég aminek külföldön is vannak "bázisai",oda is simán átkerülhetsz :)
2015. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!