Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki számít manapság gazdagnak/s...

Ki számít manapság gazdagnak/szegénynek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 21:48
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

sok ilyen családot ismerek, akik 6 milliós panelban laknak

a kiadásaikat ügyesebben menedzselve simán élhetnének jobb életszínvonalon


a másik, hogy tanulásra abszolút nem hajlandóak

így ne is várja senki, hogy felfelé íveljen az élete


20 milliós ház abszolút nem elérhetetlen egy tanult párnak (de egy szakmunkás párnak sem)

2015. jún. 5. 23:52
 12/39 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem minden felső vezetőnek van 1 millió felett a nettója. És az sem igaz, hogy itthon nincsenek gazdagok, vannak, csak rettentő kevesen. Úgy értem, nemzetközi szinten gazdagnak nevezhetők.
2015. jún. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
43%

A 20 milliós ház meg nagyon messze van a gazdagságtól.


Majd ha Malibun lesz 20000 $ házad, akkor igen :D

2015. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Malibun 20k$-ból neked fabódéd van. 1 millió $ és fölötte...
2015. jún. 6. 00:03
 15/39 anonim ***** válasza:
69%

"20 milliós ház abszolút nem elérhetetlen egy tanult párnak (de egy szakmunkás párnak sem)"

NEM KÖTEKEDNI AKAROK!!!

De számolj már utána......

2 szakmunkás keressen 250 nettót.

Abból mennyit költ?

Mennyiből élnek meg?

Ha nincs házuk mert ugye még nincs.

Albérlet rezsi kaja telefon autó stb.

Hogy lesz nekik 20 millás házuk?

2015. jún. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
74%

Gazdag mondjuk egy társadalom felső 20%-a, szegény pedig az alsó 20% (relatív szegénység). Társadalmanként eltérő, hogy éppen ki számít gazdagnak, illetve szegénynek.


Abszolút szegénység


Saját létfenntartásához szükséges eszközeit nem tudja megteremteni és létminimum alatt él.


Relatív szegénység


Társadalmi és kulturális szegénységet jelent. A társadalom nagy többségéhez képest szegény.

2015. jún. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

#15


Csinálnak 2 LTP-t 4 év alatt az 2,5 millió ft (havi 20 ezer megtakarítás fejenként), ha lesz gyerekük megint sok millió a CSOK + 1,3-2 millió ft.

Maradék alkudnak 2 milliót, a maradék 13,5 milliót meg 15 év alatt ki lehet fizetni kamattámogatott hitellel ~ havi 75000 ft törlesztőrészletre, ami fejenként 37500. Persze lehet több LTP-t kötni, anyjára, apjára, meg megtakarítani egyéb módokon. Nem kivitelezhetetlen.


Kérdés értenek-e derék szakmunkásaink a pénzügyekhez, vagy nem és tényleg egy panelban fognak kikötni.

2015. jún. 6. 02:38
 18/39 anonim ***** válasza:
70%

A gazdag, mint kifejezés teljesen szubjektív. Mindenkinek más tűnik gazdagnak.


Én személy szerint egyébként a mindenkori felső 10%-ot mondanám annak.

2015. jún. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
29%

Szakmunkás fizetésből nem tellik 20 milliós családi házra, lehet akárhogy is játszani a számokkal. Nem csak megvenni kell azt, hanem fenntartani.


Gazdagnak szerintem az számít manapság is, aki régen is: nem munkából van jövedelme, hanem földekből, vállalkozás, stb.


Az én olvasatomban, aki bejár dolgozni mindennap, az maximum jómódú. Havi 1 millió Ft-os jövedelem nem gazdagság, ha azért dolgozni kell 200 órát, hanem egyszerűen jómódúság.


Igen, sokra tellik 1 millió Ft-ból, igen, tíszerese az átlagnak, de még abszolút nem a gazdag kategória. Mondom én ezt úgy hogy havi 100-at keresek.


Jómódú embernek nincsenek anyagi gondjai, de közel sem az van, hogy bármit megvehet ész nélkül.

2015. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
26%

6 számjegyű a fizetésem, de nem vagyok gazdag!


Miért nem érzem annak magam? Mert ez az éves fizu és sajna Ft-ban van.

2015. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!