Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria - Bécs Spar állásinte...

Ausztria - Bécs Spar állásinterjú Tapasztalataitok lennének az elbeszélgetésről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelentkeztem Bécsbe árufeltöltői állásra a Sparba. Küldtek egy emailt, mely szerint nyitvatartási időben bemehetek az adott címre, ahova vigyem el az önéletrajzom és az egyéb papírjaim elbeszélgetésre.

Volt már nektek részetek ilyenben (hasonló munkakör Ausztriában, elbeszélgetés)? Félek kicsit attól, hogy nem tudom, mennyire lesz nehéz a beszéd velük. Meg tudom értetni magam, de tartok tőle, hogy ha 1-2 mondatot nem értek, már kiakadnak. Szóval ez nem olyan, mint mikor egy családnál kezd az ember gyenge nyelvtudással és ott sokat segítenek neki..gondolom én. Ezért kérnék segítségként tapasztalatokat.



2015. jún. 12. 18:35
 1/1 Kim Bo Mao ***** válasza:

Írd le, hogy szerinted mit kérdeznének, írd le helyesen németül és amit válaszolnál azt is. Minden lehetséges dolgot ami eszedbe jut, és aztán magold be.

pl.: Itt laksz-e bécsben, ha igen mióta? Mióta tudsz németül?

Dolgoztál-e már hasonló munkakörben, van e bármiféle ehhez köthető tapasztalatod? Tervezel-e családalapítást a jövőben? Egyedül laksz-e? Mit tudnál nálunk csinálni?

Hány éves vagy hol születtél, együtt élnek-e a szüleid, mik a foglalkozásuk, mi a te foglalkozásod? Mit vársz ettől a munkahelytől, mikor tudnál kezdeni mely napokon tudnál dolgozni.

Ezeket lefordítod magadnak németül és amit válaszolnál rájuk (és a válaszod minél hosszabb annál kevesebbet kérdeznek), és bemagolod, akkor már nem lesz új számodra. Aztán még kiírhatsz hozzákapcsolódó szavakat, csak hogy felismerd, ha szóba hozzák, pl.: pékárú, húsárú, tejtermékek, italosztály stb.

Az utolsó tanács, hogy közvetlenül interjú előtti pár órában olvass el hangosan egy német szöveget szépen artikulálva lehetőleg tempósan, illetve amiket kiírtál magadnak... Remélem tudtam segíteni.

2015. jún. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!