Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elhinnétek ha azt mondanám...

Elhinnétek ha azt mondanám hogy munkaerő közvetítésen dolgozom és rengeteg olyan diplomást sőt doktort tudok akik a legaljább minimálbéres melókat végzik és örülnek hogy ez is van?

Figyelt kérdés

Összevesztem egy ismerősömmel hazugnak nevezett. Egy munkaerő közvetítőnél vagyok mezei irodista én tartom nyilván kit hova küldünk ki és a kiküldöttek személyi anyagát is látom.

Kíváncsi vagyok valóban hihetetlen –e a sztorim.

Ha bejön valaki felvesszük az adatait bekérjük a végzettségét igazoló bizonyítványokat. Csak egyszerű fizikai munka vagy betanított munkára küldünk embert. Idénymunkák takarítás pakolás dobozolás gyári szalag ami képzettséget nem igényel. A biztonsági őr a maga OKJ követelményével a csúcs nálunk. A fizetések minimálbéresek 90%-ban.


Az ismerősöm azért nevezett hazugnak mert arról beszéltem neki, hogy egyre több a diplomás több diplomás embert a jelentkezők közt sőt még phd doktor is akad.

Ő azt mondta nem létezik hogy X diplomával phd-val valaki elmenjen szart lapátolni minimálbérért.

Én meg azt mondtam neki hogy épp a minap közvetítettem ki egy 2 diplomás embert (államig- külker diploma nem bölcsész) egy szórakozóhelyre takarító asszisztensnek (figyelünk? Nem takarítónak! Hanem tak asszisztensnek! Magyarul WC pucolónak). Kérdeztem tőle elfogadja-e a melót mert nem épp az ő képzettségéhez mérhető. Elfogadta. Azt mondta több mint egy éve nincs munkája jó bármi. És megy wc-t pucolni két diploméval.

Ez csak egy sztori még van ezer ilyen.

Mesélhetem a phd végzettségű doktort akinek le kellett tenni a vagyonőr OKJ-t hogy mehessen minimálbérért őrködni.


Na csak azt kérdem, ezek a sztorik mennyire hihetőek?

Azt hogy hogy jut el egy több egyetemet végzett valaki a WC pucolásig ne tőlem kérdezzétek.


2015. jún. 15. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
93%
Én is voltam operátor 3 diplomával, és nem én voltam az egyetlen (2009-2010ben a válság alatt) ...diploma mutogatásért nem adnak kaját a boltban
2015. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
92%
Én diplomával és PhD-vel (dr) már egy éve munkanélküli vagyok.
2015. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
28%
Elhiszek én bármit. Csak azt nem értem minek tanul valaki ha wc pucolo szeretne lenni. Vagy miert nem keres jobb munkat? Profession oldala tele van jobbnal jobb állásokkal...
2015. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, azért is, mert az álláskeresés sokszor nem 1 hét, és sok embernek nincs annyi tartaléka, hogy 1-2 vagy több hónapot kihúzzon, amíg munkát talál.
2015. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
89%
Mai Magyarországon ez elképzelhető!
2015. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
40%

"Profession oldala tele van jobbnal jobb állásokkal"


Igen, vannak fent jó állások, például ez:


[link]


Na, szerinted hány "diplomás doktor úr" felel meg a kritériumoknak?

Ezt nem fogja fel a sok marha, hogy hiába megy el a zsékáefre, mert a békáefre, meg a Zeltére szabadbőccsészetre, meg a jó édes anyjába valami kamu képzésre, utána sz*rt fog pucolni...

2015. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
83%
6.-s te meg azt nem fogod föl hogy nem lehet mindenki kocka. Ha mindenki kocka lenne egy hosszabb áramszünet alatt kihalna a Föld. Nekem real diplomám van és nem érek vele semmit.
2015. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%

Én simán elhiszem. A mai magyar felsőoktatás 60%-át büfészakok és/vagy primitív, 0 színvonalú noname főiskolák adják.

Másrészt pedig a képzésben résztvevők és a munkaerőpiaci igények között semmi kapcsolat nincs. Például évek óta az egyik legnépszerűbb szak a komm.-média (ha jól rémlik, évente több ezer végzős), holott egy ekkora országban jó ha évente 10-20-ra van szükség...


És még döbbenetesebb lenne a kép, ha megnéznénk, hogy egyáltalán hány büfészakosnak sikerült szakmán belül elhelyezkednie, mert rengeteg olyan van, hogy például egy szlavisztikást az húz ki a pácból, hogy van 2 idegen nyelvből felsőfokú nyelvtudása.


A PhD-hez se tudok mit hozzáfűzni. Még a pénzesebb egyetemeken is gyalázatosak a kutatók/tanársegédek fizetései (és a PhD ösztöndíjról nem is szóltam, amit talán most fognak 100ezerről 150ezerre emelni). Jómagam is belekezdtem a nappali PhD-ba, de 1 év után inkább a "rendes" diplomámmal helyezkedtem el, mert így 3x annyit lehet keresni...

Humán területen pedig a PhD tényleg nem sokat ér. Ha nem kap egyetemi állást (amire kicsi az esély), akkor gyakorlatilag kitörölheti vele.

2015. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
87%
Egy hosszabb áramszünet alatt így is kihalnánk.
2015. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
85%
Hát ja, manapság aki nem reálos beállítottságú, az max. nyelvtudással érvényesülhet.
2015. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!