Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elhinnétek ha azt mondanám...

Elhinnétek ha azt mondanám hogy munkaerő közvetítésen dolgozom és rengeteg olyan diplomást sőt doktort tudok akik a legaljább minimálbéres melókat végzik és örülnek hogy ez is van?

Figyelt kérdés

Összevesztem egy ismerősömmel hazugnak nevezett. Egy munkaerő közvetítőnél vagyok mezei irodista én tartom nyilván kit hova küldünk ki és a kiküldöttek személyi anyagát is látom.

Kíváncsi vagyok valóban hihetetlen –e a sztorim.

Ha bejön valaki felvesszük az adatait bekérjük a végzettségét igazoló bizonyítványokat. Csak egyszerű fizikai munka vagy betanított munkára küldünk embert. Idénymunkák takarítás pakolás dobozolás gyári szalag ami képzettséget nem igényel. A biztonsági őr a maga OKJ követelményével a csúcs nálunk. A fizetések minimálbéresek 90%-ban.


Az ismerősöm azért nevezett hazugnak mert arról beszéltem neki, hogy egyre több a diplomás több diplomás embert a jelentkezők közt sőt még phd doktor is akad.

Ő azt mondta nem létezik hogy X diplomával phd-val valaki elmenjen szart lapátolni minimálbérért.

Én meg azt mondtam neki hogy épp a minap közvetítettem ki egy 2 diplomás embert (államig- külker diploma nem bölcsész) egy szórakozóhelyre takarító asszisztensnek (figyelünk? Nem takarítónak! Hanem tak asszisztensnek! Magyarul WC pucolónak). Kérdeztem tőle elfogadja-e a melót mert nem épp az ő képzettségéhez mérhető. Elfogadta. Azt mondta több mint egy éve nincs munkája jó bármi. És megy wc-t pucolni két diploméval.

Ez csak egy sztori még van ezer ilyen.

Mesélhetem a phd végzettségű doktort akinek le kellett tenni a vagyonőr OKJ-t hogy mehessen minimálbérért őrködni.


Na csak azt kérdem, ezek a sztorik mennyire hihetőek?

Azt hogy hogy jut el egy több egyetemet végzett valaki a WC pucolásig ne tőlem kérdezzétek.


2015. jún. 15. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
86%
" Ezt lehet tudnod kéne, ha már munkaközvetítőnél dolgozol..." szerintem, csak ott takarít ;)
2015. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
92%

" Mondjuk azért megítélek egy Darwin

díjat annak aki szerint a Profession

tele van állasajánlatokkal."


Köszönöm de ettől még nincs igazad. Probald ki, menj fel az oldalukra. Iszonyu sok állás van, hidd el nagy reszuk valos. Normalis, hozzaerto munkaerot nehez talalni!

2015. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
74%

"Egy megfelelő tudású ember nem keres állást. Őt keresik állással."


Ez így van. De tényleg nem értem, mi ezzel a probléma... Mi tart vissza bárkit is attól, hogy ő is megfelelő tudású legyen?

2015. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
84%

Valóban sok kamu állás van a professionon.

És jogszabály ugyan nem (csak közigazgatásban) kötelezi a cégeket az álláshirdetésre, azonban belső utasítások, policyk igen. Így meghirdetik, de már rég ott ül a koma. Csak kell nekik a papír. Pl. ha EU-s pályázati támogatást vesznek fel munkaerőpiaci programban való részvételre, akkor igazolniuk kell, hogy hirdettek állásokat, behívtak min.3 embert interjúra. Persze a végén felveszik azt, akit eredetieg is akartak. Viszont tiszták: minden le van papírozva.

2015. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
39%

" Így meghirdetik, de már rég ott ül a

koma. "


A koma vajon miert van ott? Neki nem kell állás? Ő dögöljön éhen? Nem lehet hogy ő is évek óta munkanélküli?


De amugy nincs semmilyen 'koma'. (De legalabbis joval kisebb mertekben és főleg allami szferaban) Csak sokan szeretik magukat ezzel nyugtatni.


A valóság: sokszor egyszerűbb irodai munkara hetekig keresik az embert (brutto 180-200 fizu). Aztan felvesznek vegre valakit akinek a legegyszerubb excel muveletek se mennek, kollegaknak kell tanitgatni, pedig persze önéletrajza alapjan excel magus. ;-)

2015. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:

A "koma" dolog sajnos nem nyugtatás kérdése bár az lenne. Ez a véres valóság. Most hogy komának havernak mutyinak hívjuk vagy "personal networking"-nek az tök8.

Az a lényeg hogy van egy ismerős és szólunk neki hogy Józsi gyere má! Van állás. Nem baj az se ha nem igazán értesz hozzá. Ja hogy van egy rakat életrazz itt olyanokkal akik kisujjukban többet tudnak mint a Józsi? Nem baj, akkor is a Józsi lesz. Ő a mi kutyánk kölyke legalább.

Ez megy. Milyen arányban? Hát legalább 80%. Az állások zöme így töltődik be.

2015. jún. 15. 21:24
 27/67 anonim ***** válasza:
64%

"Az állások zöme így töltődik be."


Nem. Maximum az állami helyeken, de a közalkalmazotti bértábla amúgy is eléggé siralmas... nem tudom az kinek vonzó.

Versenyszférában szerintem a 20%-ot se éri el ez az arány.

És amúgy tök mindegy mennyi. Hidd el, hogy bőven lehet találni állást mutyi nélkül.

A párom és én pl. el se tudnánk képzelni milyen lehet mutyizva állást kapni, nem is szerettünk volna ilyet sose, így nem is próbálkoztunk ismerősöknél. Eleve kellemetlen lenne, hogy utána örökre adósa legyek a kedves ismerősnek! Na azt már nem! Simán elhelyezkedtünk mindenféle ismerősök nélkül, netes álláshirdetésekre jelentkezve.

Szerintem másnak is könnyedén menne, ha kilépne ebből az örökös jajgatásból és önsajnáltatásból.


Egyébként pedig ha valaki ennyire hisz az ismerősök általi munkaszerzésben akkor tessék ismerkedni, barátkozni. Csak ne tessék pofára esni amikor kiderül, hogy mégse annyira jellemző ez az ismerősnek munkát szerzős dolog mint amennyire vadul hisztek benne!

2015. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
69%
a personal networking és personal branding nem egyenlő a mutyizással, barátom...te tényleg max takarító vagy annál a munkaerő közvetítőnél, mondjuk, ilyen nyelvtannal és "ideákkal" kiröhögnélek, ha engem akarnál valahová kiközvetíteni
2015. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:

kiröhögnélek, ha engem akarnál valahová kiközvetíteni



Milyen érdekes hogy a nálunk megforduló emberek nemigen szoktak nevetni.

Sírni azt igen.

Volt már rá példa nem is egyszer.

De a szemembe röhögni? Hát azt nem igazán. MI vagyunk a faág, ami megtartja őket a szakadék felett.

Mit röhögnének ezen? Sírni na azt igen.

2015. jún. 16. 10:22
 30/67 A kérdező kommentje:

Aha igen. És annak a kb 300.000 munkanélkülinek (vagy mág többnek?) vajon miért nem megy hm?

Meg akik elhúznak külföldre mert itt még egy szaros WC-kefét se bíznak rájuk azoknak vajon miért nem megy?


Szerintem másnak is könnyedén menne,

2015. jún. 16. 10:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!