Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarja ezt a HR-es tudni?

Miért akarja ezt a HR-es tudni?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam állásinterjún, és az interjúztató nagyon meg akarta tudni, hogy megyek-e majd máshova is állásinterjúra (vagy hogy más munkahely is érdekel-e valahol máshol).


ezt miért akarta tudni? talán azért, hogy ha ez az egyetlen munkahely, akkor kevesebb fizetést tudjon kialkudni? vagy ha máshol is keresek, akkor azt gondolja, hogy ez a munka nem érdekel annyira?



2015. jún. 17. 12:58
 1/8 anonim válasza:
54%
Azért kérdezte, h tudja, mennyire vagy elkötelezett a cég felé. Pl ha azt mondod: "igen, még beadtam 10 helyre", akkor komolytalan pályázónak számítasz...
2015. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Azert, mert lehetoleg mindent tudni akar, azt is, amihez semmi koze. A kerdesre az egyetlen adekvat valasz amugy az, hogy 'Szerintem ez nem tartozik a mostani interju targyahoz'. Ha ebbol nem ert, az az o baja.
2015. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az utolsó jól írta. (az elsö is)

De ez az a kérdés, amit talán jogilag fel sem tehetne, de te ezzel és egy pokerarccal elmondhatod, hogy erre a kérdésre nem szeretnél válaszolni.

Ugyen ezt válaszolhatod minden magánügyi kérdésre, pl van-e gyereked, tervezel-e családot, beteges vagy-e... Ezekre mindenképpen az a válasz, hogy erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni.

2015. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Azért, hogy ha téged választanak, akkor számíthatnak-e rád.

Erre nincs nagyon jó válasz. Az sem túl jó, hogy ezer másik helyre beadtad és tök mindegy, csak jöjjön össze valamelyik. És az sem, hogy csakis ők az egyetlen elérhető munkáltatók a közelben.

Valami arany középutas, udvarias válasz kell ilyenkor. Pl. nagyon szeretnék az Önök cégénél dolgozni, ezért meg azért, de ha nem engem választanak, természetesen vannak más lehetőségek is.

2015. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Én mindig őszintén válaszoltam erre a kérdésre. Általában 2-3 cég van versenyben értem, ezt meg is mondom az interjún, egyből alkupozícióba kerülök.
2015. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már,hogy "A" megkérdezte. Megmondtam,h van még 1 hely "B", ahová megyek, de ha mindkettő engem választana, akkor mindenképp "A"-hoz mennék.
2015. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi, mindenkinek ment a zöld

egyébként visszakérdeztem, hogy ez miért fontos, de csak hebegett-habogott, végül nem válaszoltam semmit...

2015. jún. 17. 15:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

a helyes válasz: igen, munkahelyet szeretnék váltani, több helyre beadtam a pályázatomat, hogy körültekinthetően tudjak választani


de a visszakérdezéssel sem lőttél mellé


de csak mert a "k-ra semmi közöd hozzá" nem elég diplomatikus


kész

2015. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!