Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy írjam ezt bele az önéletr...

Hogy írjam ezt bele az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

Számítógépes ismeretekről lenne szó.

Valahogy úgy kéne beleírnom, hogy alapvető felhasználói ismeretektől jóval több, de azért nem vagyok informatikus sem.

Nagyon gyorsan tudok gépelni, de most azt beleírni, hogy 500 leütés/perc, az nem túl gyíkság? Irodai munkákat szeretnék megpályázni.

Plusz nagyon pörgősen dolgozom számítógépem, és olyan vagyok, aki élvezi, ha excel táblázatokkal kell dolgoznom. :D

De egy HR-esnek ezt elmondom, simán azt gondolná, hogy ja, persze, mint ahogy előttem 200-an is mondták.



2015. jún. 20. 23:00
 1/8 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%

500 leütés/perc az nem gyíkság. Írd be. Vagy írhatod, hogy 10 ujjal vakon gépelsz, ha ez igaz. Szám.tech. ismereteket meg írhatod úgy, hogy magas szintű felhasználói ismeretek. Nyugodtan beírhatod, hogy élvezed, ha Excel táblázatokkal kell dolgoznod. És ne a HR-esnek írj, hanem a szakmai vezetőnek, aki az adott osztályra embert keres.

Írj bizonyítékokat is, akkor hihetőbb.

Ez egy fizetős cucc, nem is olcsó, de a hírlevelei ingyenesek és tényleg jók. www.gerillaoneletrajz.hu/

Ha hozzá tudsz jutni, olvasd el Julie Gray - A tökéletes önéletrajz c. könyvét.

2015. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


A 10-ujjas vakon gépelés már benne van.

Most ezt szerintem vicc nélkül, de én adminisztratív munkára születtem... Ezt kéne valahogy előadni állásinterjún is, mert tuti felvennének

2015. jún. 20. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: az adminisztratív munkákhoz egyre inkább kérik az angol nyelvtudást is, ha az megvan nem lesz gond :)
2015. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Angolból, franciából „tárgyalóképes” vagyok :)

Nem tudom, például az előny, ha tudok amerikai vagy brit akcentusban beszélni? Csak mert a magyarok hajlandóak furának tartani (kinevetni), vagy nem megérteni, de ha kell, megy a Hunglish is.

2015. jún. 20. 23:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Az akcentus részt hagyd ki, hülyén hangzik. Nem kell mondani se, meg annyira ne is erőltesd szerintem, a magyaroknak itthon tökéletesen jó szimplán a szép kiejtés.

A számítógépes ismeretekhez a magas szintűt biztos nem írnám, kivéve, ha fejből vágod kb. az összes excel-függvényt, tudsz makrót írni és hasonlók. Addig legfeljebb haladó szint.

A HR-esnek meg nem az a dolga, hogy azt gondolja, hogy "na persze", nem értem miért olyan hihetetlen, hogy más is szeret excellel dolgozni pl.

Majd ezeket amúgy az intejún mondd el inkább.

2015. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A függvényeket nagyon jól tudom, makrót viszont nem tudok írni


Ezeket amúgy is az interjún mondanám el, csak gondoltam, önéletrajzomba kevés az, hogy simán felhasználói szintű ismeretek.


„itthon tökéletesen jó szimplán a szép kiejtés”

Hát a szép kiejtés nekem a Standard Southern British English, de szerintem te arra a Hunglishra gondolsz, amit a tanárnénik többsége beszél itthon. :)

Hát ha az kell ahhoz, hogy felvegyenek, akkor értelemszerűen azt fogom én is használni (de közben sírni fog a lelkem :D)

2015. jún. 21. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A gerilla önéletrajzot viszont gyorsan felejtsd el, mert egyből kukába megy a CV-d. A "tárgyalóképes" az mennyire "tárgyalóképes"?
2015. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Felsőfokú nyelvvizsgám még nincs, de ennek inkább pénzügyi okai vannak. :D

Igazából egy évet eltöltöttem az ELTE-n angol-francia szakon, szóval tényleg jól megy ez a két nyelv.

2015. jún. 21. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!