Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltsak-ne váltsak munkahelyet...

Váltsak-ne váltsak munkahelyet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Egyetem mellett dolgoztam, recepciós titkárnőként. ennek semmi köze a tanult szakmámhoz. A fizetés sem a legmagasabb: 81 (+ 9 ezer cafetéria) a nettó keresetem havonta. A munkahely közel van, a busz 5000 ftba kerül havonta. És, be kell vallanom, a napi 8 órás munkaidőm jó, ha felében van munkám. Egy szóval, nem szakadok meg. Még itthon élek, de a rezsibe, kajába beszállok, így olyan 10 ezer marad hónap végére.


Most, hogy megvan a diplomám, találtam egy megfelelő munkát- nem fedi le teljesen a végzettségemet, de sokkal közelebb áll a szakmámhoz, mint a titkárnősködés.

A havi bérem 91 lenne nettóban + cafetéria +bónusz ~~~ 105-110-et kapnék.

Végre össze tudnánk költözni a párommal.

Viszont félek, mert a munkahely több, mint 100 km-re van itthonról ( igaz, a barátom családjától 25 km-re, a barátom lakhelyétől 30 km-re).

Messze van, félek itthagyni a családomat és aggódom, mert a mostani lébecolós munkahellyel szemben ott tényleg dolgozni kellene.


Nem a munka büdös, csak félek, hogy nem fogom bírni ( nem megterhelő, nem fizikai munka..csak itt már van pl. felelősség) , illetve ha felégetem magam mögött a hidat és nem jön be a dolog, akkor itthonról távol leszek, munka nélkül.



Szerintetek megéri a kockázatot?

Sajnos én nem tudom eldönteni, mert egy felől érdekelne is az a munka ( a titkárnősködés lássuk be nem túlzottan gondolkodós munka) más felől viszont ott a félelem, hogy mi lesz velem a biztos háttér nélkül..


2015. jún. 30. 19:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Felnőtt vagy nem? Akkor talán úgy is kéne viselkedni, nem itt sírni, hogy mi lesz veled a családod nélkül. Ott lesz a párod, inkább vele foglalkozzál. Nem maradhatsz örökké otthon. 100 km pedig semmi, elég gyakran haza lehet látogatni.

Szerintem te is érzed, hogy ezek mind csak kifogások. Fogadd el azt a munkát, egyszer el kell kezdened az életedet. Sok sikert!

2015. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem csak a biztos háttér feladása a hátulütő, hanem más szempontok is képbe kerülhetnek:

- pl. most 90 ezerből 5 ezer ft buszt fizetsz, de ha elköltözöl, napi 30 km-t kell utaznod (ha minden igaz, a barátodtól annyi a táv) - ez vajon mennyibe fog kerülni? Mert könnyen lehet, hogy nem maradna sokkal több - hiába kapnál több fizetést...

- a barátoddal megbeszélted-e már, mit szólna az összeköltözéshez, a munkahelyváltáshoz?

- igen, ha nem jön össze a munka, akkor akár 2 szék közül a földre is eshetsz :-(


- aztán pl. a családod, ha kiszállsz a rezsi fizetéséből, ki tudja-e önállóan fizetni a számlákat?


Ne értsd félre, nem lebeszélni akarlak, csak mielőtt döntenél, szerintem érdemes ezeket a dolgokat "végigzongorázni"...

2015. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ja, és a "legrosszabb" variáció csak most jutott eszembe (2-es vagyok): mi van akkor, ha a munkahely bejön, de ne adja Isten a barátoddal nem jöttök ki az együttélés során?

Akkor marad a munka és 100 km-ről utazgatsz?

Mert havi 100 - ból albérletet fizetni + megélni nem könnyű...

2015. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Barátom tudja, az ő bátyja révén tudok a munkáról. - miatta "áll velem szóba" a HR-es egyáltalán ( 100+ kmre lakókat nem szoktak behívni interjúra).


Amúgy 5 éve vagyunk együtt és évek óta tervezünk összeköltözni, csak eddig az egyetemeink stb miatt nem ment.


A barátom családja az első időkben támogatna is minket, csak nem szeretnék senkinek a terhére sem lenni.


Igen, a bérlet lenne a húzós. Ha nincs munkáltatói kedvezmény, akkor 25 000 ...

2015. jún. 30. 19:46
 5/20 A kérdező kommentje:

Ha nagyon-nagyon nem menne az utazás, akkor meg tudnánk úgy oldani, hogy a bátyjáéknál lakom (ők kvázi helyben vannak)


de azt nem szeretném. Egy felől, kínosnak érezném a nyakukon levést, más felől, ennyiből teljesen mindegy, hogy a párommal 140 vagy 30 km távolságra lakunk. (ő is dolgozik a saját lakhelyén, így valamelyikünknek mindenképp utaznia kellene)

2015. jún. 30. 19:49
 6/20 anonim ***** válasza:
Ilyen lószar fizetésért tuti nem váltanék.
2015. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Milyen diplomad van, hogy ennyire alacsony fizetésekben gondolkodsz? Szerinted volt értelme diplomazni, ha még netto 100 ezret se keresel havonta?


" Igen, a bérlet lenne a húzós. Ha

nincs munkáltatói kedvezmény, akkor

25 000 ..."


A bejaras költségének 86%-át a munkaltatonak KELL fizetnie, tehat neked ez nem lesz vészes.

2015. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A 6. véleményét osztom, aprópénzért ennyit gürcölni és költözni bocs, de hülye ötlet, Most gyakorlatilag napi 4 órát dolgozol, közel van, nyugi van, nem szakadsz meg. Azért 70 ezret havonta elszórsz, az lehet kicsit sok. Pl a rezsibe adj kicsit kevesebbet vagy másra ne költs annyit. Lehet áb abból gazdálkodni.

Másfelől meg +5 ezerért elköltöznél, drágább a bérlet, messzebb van a munkahely és nincs B terved sem...

2015. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a barátodtól járnál be, és amúgy is terveztétek az összeköltözést? Akkor ezt a munkát mindenképp otthagynád, nem? Vagy hogy terveztétek az összeköltözést?

A másik kérdés, hogy az új munkahelyen van-e lehetőség fejlődni, már amennyire ezt így előre meg lehet mondani. Pályakezdőknek diplomával sem ajánlanak túl magas bért, de ha már van tapasztalatod, akkor később előre tudsz lépni.

Hogy nem jön be a munka, attól ne tarts, már miért ne jönne be?

2015. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Amúgy is tervezve volt a költözés.


Nem, nem plusz 5 ezerért költözök.

Most MINDENNEL együtt kapok 90-et, a másik helyen pedig,a bónusztól függően 105-130 közt.


70 ezret nem elszórók, a rezsi- víz , gáz, villany- , itthoni kajába adás, saját telefonszámla, internet az, amire költök.


fejlődés: Igen. Most szépen mosolygok meg kávét főzök, az új helyen legalább nagy vonalakban azt végezném, aminek tanultam. Mondták amúgy, hogy pár hónap után tudományos asszisztensről előléptetnek, ha úgy megy.


Amúgy, olyan cuki, hogy azt hiszitek, hogy diplomásként majd 150 nettónál kezd az ember. :) Nagyon látszik ilyenkor, hogy ki épp párás szemű, idealista egyetemista :)

A dipis minimálbér 125.000 bruttó ( 80 ezer nettó) de többnyire ki szokták úgy hozni, hogy 90-95 legyen belőle kezdő fizetésnek.

2015. júl. 1. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!