Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan váltsunk munkát Németor...

Hogyan váltsunk munkát Németországban ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 évesek vagyunk, házasok.

Másfél éve dolgozunk kinnt Németországban, tavaly három műszakot egész évben 6 napokban toltuk le. Jóban voltunk a főnökkel, segített sokat, addig, míg nem vettem meg az autóját és azóta nem hagy minket élni.

Autóülésgyárban dolgozunk, és mindegy, ki mit csinál, az Én munkám a rossz. Minden hibát kijavítok segítség nélkül (más a nagy hibákat a műszakvezető helyettesek segítségével csinálja, de nekem és férjemnek ezt nem engedi) akkor is ha úszunk. Férjem hibáiért is engem kap el, és porig aláz a műszak előtt. Ordibál velem, elhord mindennek. Én alaptalannak érzem mindezt... Hozzám nem jöhet senki beszélgetni, de az összes többi kollégám a szalagon átordibálva trécsel. Ha megszólalok, megjelenik és újra kezdi az idegelésem...

Addig jutottam, hogy 3 és fél kilót elhagytam, nem tudok enni, sokat hányok, hányingerem van, és így is bementem dolgozni. Ezért is elkapott, mondva, hogy folyton beteg vagyok és keressek más munkát mert ez így neki nem jó. (holott nincs annyi reklamációnk sem)

Keresünk másik munkát, már hívtak is minket, de 4 hét felmondási idő köt bennünket, és ezt más nem várja ki.

Ha felmondok nem kapunk munkanélküli pénzt... Mindenki esküdözik (még az orvosom is) hogy kapunk új munkát másik gyárban, emiatt ne aggódjunk.. de akkor sem merek csak így a levegőbe felmondani. Van tartalékunk pár hónapra elegendő, de akkor is..

Gondoltam arra is, hogy felmondunk, ledolgozzuk a 4 hetet, ha addig nem kapunk másik munkát, hazautazunk Magyarországra családhoz kikapcsolódni (szabadságot sem kapunk..) és ha van új munka, vissza jövünk.

Sarokba szorítva érzem magam. Minden nap félek bemenni, van, hogy elájulok... az idegeim kikészültek...

Ha bárki bármi tanácsot tud adni azért hálásak lennénk..


Köszönjük szépen!


2015. júl. 13. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Van tartalék akkor mi a kérdés? Ha nem akarsz 4 hetet dolgozni, akkor a legközelebbi ordibálásnál vagy megalázásnál állj ki magadért. Nem írtad, hogy a főnök aki zaklat az német vagy magyar? Ha német akkor a legközelebbi ordibálásánál vagy megalázásánál kérdez rá, hogy végül is mi a baja veled. Ha állandóan hibázol akkor miért nem ad neked írásos figyelmeztetést? Ha nincs oka akkor mért ordibál veled, talán mert magyar vagy? Majd közöld vele, hogy te úgy gondolod, hogy a származásod miatt diszkriminál, ezért írásos panaszt fogsz tenni a főnökségnél. Hidd el, Németországban erre nagyon harapnak, és komoly baja is lehet a főnöknek már csak a panasz miatt is. Ha a főnök magyar akkor mondj fel azonnali hatállyal, indokold írásban, hogy X.Y személy miatt mert lehetetlené teszi, hogy dolgozz. Nyugodtan írhatsz panaszt is. Majd keress másik munkahelyet. De egy kis megjegyzés. Ha már most sem tudod magad megvédeni, akkor egyik munkahelyen sem fogod tudni. Mindig nem menekülhetsz, és ilyen főnökök mindenütt vannak.
2015. júl. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Főnökasszonyom Román származású, de már német állampolgár. Rengeteg a külföldi nálunk (orosz, szerb, litván, lengyel, cseh, szlovák..)


Igen, igazad van, kell egy kis bőrt növesztenem az arcomra, köszönöm szépen :)

2015. júl. 13. 00:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Sóval román de német állampolgár. Akkor nyugodtan add elő neki a " mi a baja velem? Az , hogy magyar vagyok? Én úgy érzem, és ezt most jelenteni fogom"

Állj ki magadért. Ha már úgyis el akar zavarni akkor okozz neki egy kis gondot. Hidd el nekem, a németek nagyon majréznak, hogy a nagy egyenlőségben ne menjen senki panaszkodni, hogy nem fogadják el a származását..

2015. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos az állampolgárságommal nem tudom csőbe húzni. Mindenki tudja hogy jóban voltunk az autóajánlatig. tényleg sokat köszönhetünk neki. Én csak azt nem értem miért segített, ha ilyen..

attól tartok bár férjem szerint butaság, ha felmondunk, bukunk mindent, nem lesz új munkánk, vagy nem lesz tartós munkánk és akkor vissza kell mennünk haza.

2015. júl. 13. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!