Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus gyakornoki állást hogy tudok szerezni?

Figyelt kérdés

Karriert váltok, közgazdász --> IT felé. Az ELTE proginfóra járok, megvan az első év, nagyon sok tanulással, de úgy érzem hogy menni fog, van hozzá érzékem, és tetszik is a dolog.


A kérdésem hogy mivel nagyon szeretnék élesben is dolgozni, hogyan tudok az IT területen munkát találni?


Nem tudom mik a lehetőségek, gyakornokosdira gondoltam, mivel a tudásom még most alakul ki.


Milyen lehetőségek vannak?


Teljes munkaidős állás mellett tanulok, esti képzés keretin belül.



2015. júl. 15. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy programtervező informatikus gyakornoki állás. Olyan van, hogy C++, java, .Net, adatbázis szakértő, stb gyakornok. Nyilván arra jelentkezel, amiből a legjobb vagy és a legjobban érdekel.
2015. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Azért elég baj, ha informatikusnak tanulsz, de itt kell megkérdezned, hol vannak álláshirdetések...
2015. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hé, adj egy kis időt, még csak elsős voltam :)

Amúgy meg gyakornoki állásokat ha hirdetnek is külön, szinte kizárólag nappalisoknak (nem estiseknek), te szerencsétlen, ezért kérdeztem meg itt, hogy mik a lehetőségek.

2015. júl. 15. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Nokia, bp. Telekom gyakornoki program. Ezeket nézd meg elsőnek.
2015. júl. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a teljes CV-met küldjem el? Vagy inkább egy módosítottat? A gond, hogy több év munkatapasztalat (más terület) miatt lehet hogy a munkaadó "megijed", hogy gyakornok akarok lenni, vagy ilyesmi... de nem is akarom a valóságot eltussolni. Szóval hogyan érdemes ezt "tálalni"?
2015. júl. 22. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyd bent a tapasztalatot, de csak a munkához kapcsoló ismereteket emeld ki. Pl írd bele miket ismersz: java, hibernate, ejb, jsf, json, stb. De az előző munkáidból a nem releváns ismeretekkel ne foglald a helyet.
2015. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na, hát ez az, hogy ez így nagyon karcsú lenne. Teljes munkaidős állás mellett csinálom a sulit, és csak azt, tehát nem volt energiám még plusszban dolgozgatni az IT-n belül. így csak a C++-t ismerem (az alapokat), meg egy csomó elméletet.

Mindegy megpróbálom, legfeljebb az lesz hogy még várnom kell 1 évet (ugye 1 év van meg a 3-ból).

2015. júl. 22. 10:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha semmi ismereted nincs c++-on kívül, akkor az elég karcsú. Nézd meg a szimpatikus helyeken mik az elvárások és pár dolgot kezdj el önállóan tanulni.


Készülj fel, hogy az egyetemen nem lesz senki programozó. Az otthon leszel.

2015. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!