Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy közvetítővel nem éri meg kimenni Angliába dolgozni? MIÉRT? Valaki magyarázza már el a KONKRÉT okát!

Figyelt kérdés
El nem tudom képzelni. Egy ismerősöm van kinn, de ő 2 hónap alatt semmilyen munkát nem kapott. Ha kimegy az ember közvetítővel legalább lesz munkája.

2015. júl. 23. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
A legtöbb munkaközvetítő lehúzza az embert, álommunkát ígérnek aztán jön a csalódások halmaza. (Magas lakbér, sok munka kevés pénzért stb.) Jó pár ismerősöm megjárta már ezzel.
2015. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Előre megmondják mennyi lesz a fizetés és a lakbér. A tescós munka meg ugyan az mint Magyarországon. Mégis miben különbözne?
2015. júl. 23. 08:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig 1 normális érvet nem írt senki a közvetítők ellen.
2015. júl. 23. 08:46
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Én sem tenném. Magam is közvetítővel mentem ki anno és most sem mondok mást azoknak, akik nem akarnak a bizonytalanra kimenni.


Sokszor írják, hogy ha van nyelvtudásod, boldogulsz kint is, de a kiutazás költségét, a munkakeresés alatti fenntartási költségeket kevésbé említik, ami lehet akár egy közvetítőnek fizetett összeg többszöröse is, annak ellenére, hogy ők állják a kiutadat és adott esetben az ellátásodat, szállásodat is.


Van aki itthonról próbálkozik pályázni állásokat, ami szerintem ha nem specifikus tudás, akkor komolytalanná teszi az álláskeresést, pláne ha személyesen is behívnak interjúra. Vagy megint csak költség az arra való kiutazásod, amivel még nem biztos, hogy meg is kapod az állást.


A közvetítők lehet kérnek a költségeik fedezésére 50-80.000 -200.000 Ft-ot, vagy programdíjat, satöbbi de legalább tudod azt, hogy 1 hét múlva már lesz X összeg bevételed belőle, és tudsz kalkulálni, hogy akár adott hónapban már pluszban leszel és nem bizonytalanságban saját költségen próbálni eladni kint magad.


Ettől függetlenül én a közvetítővel nem Angliába mentem, mivel ott a legmagasabb induló költség mellett, a legkevesebb bevételem lett volna, így közel 2 hónap lett volna a megtérülési időm, míg más területen ez mindösszesen 2 hét lett. Korrektül tájékoztatva lettem, a közvetítőt meg le kell előtte informálni, hogy rendelkezzen minden szükséges engedéllyel a tevékenységéhez és lehetőleg pozitív, nem a saját oldalán feltüntetett referenciákkal rendelkezzen.


Jobbat ma sem tudnék mondani, ha biztosra akar valaki menni és nem próba-szerencse alapon.

2015. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

"Előre megmondják mennyi lesz a fizetés és a lakbér. A tescós munka meg ugyan az mint Magyarországon. Mégis miben különbözne?"

Látom nem akarod befogadni az egyszerű dolgokat az agyadba, így linkelek neked, nézz szét olvass véleményeket:

[link]


[link]


[link]


[link]

2015. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm! Arról a közvetítőről amit én néztem ki jókat írnak :D Jó lesz ez nekem :D
2015. júl. 23. 09:28
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

"Jó lesz ez nekem :D"


Ha már eldöntötted, miért itt kérdezel? Gyere ki, de aztán ha nem úgy megy a dolog ahogy ígérték, ne sírd tele a fórumokat, meg a facebookot majd.

2015. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"de ő 2 hónap alatt semmilyen munkát nem kapott"


Aki itt, Angliában 2 hónap alatt nem talál munkát, az nem is akar dolgozni.

2015. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

" Aki itt, Angliában 2 hónap alatt nem

talál munkát, az nem is akar

dolgozni."


Ez Budapesten is igaz. Csak persze a fizu nem ugyanaz.

2015. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
A Tesco-nak nincs hivatalos magyarországi munkaközvetítője! Soha nem is volt! Ez igazából úgy működik, hogy befizettetnek veled pénzt, aztán valójában egy a Tesco-ban dolgozó magyar visz majd neked egy jelentkezési lapot, ami alapján a Tesco vagy felvesz vagy nem. Nekik nem az a céljuk, hogy legyen munkád, hanem hogy fizess az "ügyintézésért" és lakj az általuk bérelt házban sokadmagaddal, ők ezen keresnek. Ha már kinn vagy és kifizetted a lakásra a kauciót meg az ügyintézésért a pénzt, utána a leggyakoribb eset, hogy tojnak a fejedre és sosem lesz általuk munkád. Amúgy az Egyesült Királyságban a munkaközvetítésért pénzt kérni ILLEGÁLIS! Gondolhatod akkor, hogy a magyar oldalakon hirdetők mennyire hivatalos cégek.
2015. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!