Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi tanácsokat szeretnék...

Krisztikeh102 kérdése:

Jogi tanácsokat szeretnék kérni! A munkáltatóm nem fizetett ki, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Sajnos szerződés nem volt, ez a munkáltató inkább magánjellegű volt, babysitterkedésről volt szó, egy anya kért fel , hogy 3 gyermekére vigyázzak, volt , hogy 3-4 éjszakákat is távol maradt tőlük, már 1 hónapja késik a fizetéssel, én már 3 hete nem is dolgozok nála, ide adta a bankkártyáját, és a pin kódját , hogy a családi pótlékkor ami érkezik rá összeg vegyem le, de olyan régóta ígérget, hogy attól tartok ebből sem lesz semmi, főleg, hogy ma is felhívott, és elég goromba volt. Nem tudom megérteni, hogy neki a 3 gyereke nem ért annyit, hogy én tisztességgel , becsülettel vigyáztam a gyermekeire, és még csupán ki sem fizetett, a multhavi pénzemmel együtt 125.000ft -tal tartozik. mit tehetnék?

2015. júl. 28. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Odaadta már a bankkártyáját és a pin kódot vagy csak ígérte? (Nem volt teljesen egyértelmű). Ha igen, akkor augusztusban fogsz kapni pénzt - kérdezz rá mikor utalják, nem biztos, hogy elsején! És nem valószínű, hogy most mind a 125 000-t megkapod, de fogsz valamennyit kapni.

Mivel szerződés nem volt - vezetted valahol, hogy mennyit voltál náluk? - nem nagyon tudsz tenni semmit.

2015. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ideadta a kártyáját, nálam van, de attól félek, lefogja tiltani, nem bánom , csak kapjak valamennyit, a facebookos beszélgetést nem lehet bizonyiték ként használni?
2015. júl. 28. 16:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Ő nem munkáltató, maximum, mint "háztartási alkalmazott" jelenthetett volna be, mint magánszemélyt. Ilyenkor tudnál hova fordulni, a Te esetedet viszont nehéz igazolni. Jogi vita esetén a Te állításod áll szemben az Ő állításával. Egyforma eséllyel indulnátok, a döntő az lenne, hogy ki tudja a saját állítását igazolni, vagy megvédeni.


Járj a nyakára, mondd, hogy ügyvédhez fordulsz, hátha beparázik...

2015. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe se jusson használni a kártyáját, szabályellenes, csak a saját bankkártyád használhatod, a végén még azt mondja, hogy elloptad.
2015. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
3 éjszakáért 125 000 forint?
2015. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem 3 éjszakáért .Nem volt egy szabad napom sem szinte, napi 10 órákat voltam velük alsóhangon, kivéve amikor elment éjszakákra is , mert akkor egyfolytában , viszont a családsegítő rendszeresen keresi, és sokszor volt arra is példa, hogy nem tudott nekik mit enni adni ( utólag visszagondolva az ilyen nem is tudom miért keres babysittert) és volt olyan , hogy én vittem nekik enni!! ha meg ettek, volt, hogy napokig csak vajas kenyeret, vagy volt, hogy párizsi is volt, mellesleg, én nem csak vigyáztam rájuk, hanem emellett takarítottam, volt, hogy főztem, mostam-kézzel!!mert mosógépje sem volt, arra gondoltam, hogy meglehetne talán ijeszteni a családsegítővel? facebookon ottvan amikor írta, hogy vigyek nekik valamit enni, mert nincs pénze, és majdnem 1 napja nem ettek!
2015. júl. 28. 21:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké, akkor én rákérdezek: hányan vagyok cigányok ebben a sztoriban?
2015. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Villámkérdés:

Ha láttad, hogy még mosógépre és kajára sem telik, akkor miből gondoltad, hogy majd egy ilyen luxusjellegű szolgáltatást, mint a babysitterkedés (egy kis bejárónői melóval megspékelve), majd ki fog tudni fizetni a "megbízó"?


Nem kéne minden cigánytrükknek bedőlni..

2015. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok cigány, és ők sem azok-ukránok , de egyébként az öcsém osztálytársa az egyik gyereke ezért is gondoltam , hogy csak nem hagy helybe, másrészt pedig az első fizetésemet időre pontosan megadta.
2015. júl. 29. 11:15
 10/10 anonim válasza:

Tehát te feketén dolgoztál, egy olyan embernél akinek kajára se futotta?

Jobban jársz ha elsunnyogsz, és nem beszélsz róla senkinek.

2015. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!