Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért a legmegalázóbb, legfára...

Miért a legmegalázóbb, legfárasztóbb, legembertelenebb munkáért jár a legalacsonyabb fizetés?

Figyelt kérdés

Több étteremben és áruházban dolgoztam már felszolgálóként/árufeltöltőként. Mindenhol az a tapasztalat, hogy 8-10 órát bent kell lenni, folyamatosan talpon lenni 4-5-6 órán keresztül vagy egész munkaidő alatt. 15-20 kilókat kell emelni és cipelni a lányoknak is, kegyetlenül lefárasztják az embert. Rengeteg sérülést szereztem, a kezeimen teljesen elcsúnyult a bőr, tönkrement a gerincem, a hátam, a lábam. Ráadásul mindezt 2-3 műszakban kell csinálni, hogy esélye se legyen a szervezetemnek hozzászokni egy fix napi rutinhoz, és sokszor legfeljebb 2-3 napra előre ismerem a beosztásomat, de még így is örülhetek, hogy ha reggel bemegyek, tényleg addig kell bent maradnom, ami előző nap ki volt írva. Eddig kb. 10 ilyen helyen megfordultam már, és soha sem kaptam minimálbérnél egy fillérrel se többet, a túlóráim nagy részét meg elsunnyogják, és ha megérdeklődöm, mi lesz velük, akkor rögtön mehetek új állást keresni.


Anyukám irodában dolgozik, fix munkaidő, szabad hétvége, pénteken 8 helyett 6,5 óra. Tök laza légkör, ehet-ihat, netezhet, felállhat, nyújtózhat egyet, ha kedve tartja. És kicsivel 100 felett kap kézhez. Ügyfélként azt tapasztalom, hogy az ügyfélszolgálatosoknál is tök laza a munka, ha akarnak, kimennek, beszélgetnek, esznek stb. miközben az ügyfél várakozik. Ismerősöm mobilszolgáltatónál dolgozik, ő is többet keres minimálbérnél.


Eszerint ha halálra dolgoztatnak, akkor éhbért keresel, ellenben ha nyugisan ülsz egy irodában, akkor kereshetsz akár kicsit többet is? Hol van ebben a logika?

(Azt hozzáteszem, hogy egy ügyfélszolgálatos vagy egy irodai adminisztrációs munkához is ugyanúgy elég egy sima érettségi, mint mondjuk egy étterembe vagy egy boltba, tehát szerintem nem a szakképzettség az oka.)


2015. aug. 3. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért mert ha én odamegy simán meg tudom csinálni a felszolgálói melót vagy az árú feltöltős munkát de te meg tudsz írni egy 1000 lépéses rotor hegesztő programot Motoman és IGM hegszertőrobotra ?
2015. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha nem olvastad el vagy nem tudod értelmezni, amit írtam, miért válaszolsz?
2015. aug. 3. 21:50
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Ne is haragudj, de amit a hülye is meg tud csinálni, miért fizessék agyon? Egy elmegy, van 10 másik a helyére. Alja munkáért alja pénz jár, mert rengeteg a képzetlen, lusta ember, aki nem vitte semmire, de élnie muszáj valamiből. Ha nem tetszik, akkor menj irodába.
2015. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy ugyanezt írta kb. az első is, csak neked kéne megtanulni értelmezni.
2015. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

Ezért kellett volna annó tanulni?


vagy


vállalkozni kell, és akkor te lehetsz a főnök, és dolgoztathatsz másokat sz@r körülmények között minimálbérért.

2015. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudtommal sem az ügyfélszolgálatos, sem az adminisztrációs munkához nem kell tudni programokat írni. Ott is van az utolsó két sorban, hogy ezekhez a munkákhoz semmilyen szakképzettséget nem várnak el, csak egy érettségit.

Étterembe ellenben volt már, hogy azért nem vettek fel, mert nincs vendéglátós papírom.

Azért dolgozom amúgy, hogy tudjak majd egyetemre menni. De ebből a pénzből, amit kapok, jó, ha nyugdíjas koromra félre tudok annyit tenni.

2015. aug. 3. 21:56
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Ahoz hogy egy titkárnő jól keressen minimum 110-es kőkemény cicik kellenek.
2015. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ezekből munkavállalói oldalon túlkínálat van a munkaerőpiacon. Ha kiegyenlítettebb lenne a kereslet-kínálat, akkor többet fizetnének.

Ha ennyi fizetésért is 20-szoros túljelentkezés van egy-egy állásra, senki sem fog több pénzt adni érte.

2015. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
50%

Mennyi idióta van itt, te jó ég :D Írni és írott szöveget értelmezni nem tudnak, de okoskodni meg ítélkezni azt nagyon.


Szerintem csak rossz helyeket fogtál ki eddig. Én is dolgoztam már felszolgálóként, igaz, az diákmunka volt, de nálunk nagyon rugalmasak voltak, én szerettem ott dolgozni, pedig én is minimálbért kaptam. Lehet teljes munkaidősként más, de mondjuk nekem az ottani kollégáim is úgy dolgoztak, és a legtöbbjük szerette a helyet.

2015. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az irodai munkához is elég az érettségi, miért nem mész oda? ...
2015. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!