Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő nélküli határozatlan...

Próbaidő nélküli határozatlan idejű munkaszerződés felbontásáról lehetséges így?

Figyelt kérdés

a munkaszerződés tegnap lett megkötve. a munkaviszonyról két dolog van írva: 16.án kezdődik és a munkába állás kezdete a munkába állás napja

a megkötött munkaszerződés felbontásról azt írja, hogy közös megegyezés vagy felmondás. a felmondási idő 30 nap


így, hogy a munkaviszonyom még nem áll fenn, felmondhatom-e a szerződést, úgy hogy semmiképp ne kelljen kitöltenem a 30 napot? vagy mivel a felbontást a munkaszerződésre érti, így élhetnek a 30 nappal már most a munkaviszony létrejötte előtt? vagy amíg nincs munkaviszony nincs semmi felmondási kötelezettség köztem és a munkáltató között?



#felmondás #próbaidő #szerződésfelbontás
2015. aug. 8. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért bátor vagy, hogy aláírsz egy szerződést, amiben nincsen próbaidő kikötve. Honnan tudod előre, hogy tetszeni fog-e a hely?
2015. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1,5 hónap munkanélküli időszak alatt csak ezt találtam. Erre ma találtam egy jobb állást


Valaki tud válaszolni?

2015. aug. 8. 23:38
 3/6 anonim ***** válasza:

A felek a munkaszerződés megkötése és a munkaviszony kezdete közötti időszakban sem tanúsíthatnak olyan magatartást, amely meghiúsíthatná a munkaviszony létrejöttét.

Bármelyik fél jogosult azonban ebben az időszakban elállni a munkaszerződéstől, ha körülményeiben olyan LÉNYEGES változás következik be, amely LEHETETLENNÉ teszi a munkaviszony teljesítését, vagy az ARÁNYTALAN SÉRELEMMEL JÁRNA.

Az elállás joga csak megfelelő indoklással gyakorolható, mely oknak a munkaszerződés megkötése után kell felmerülnie. Elállás esetén a szerződés a megkötése napjára visszamenőleges hatállyal megszűnik, az addig teljesített esetleges szolgáltatások pedig a másik félnek visszajárnak.


Ilyen lényeges indok lehet például a munkáltató részéről csőd-, vagy felszámolási eljárás megindulása, dolgozó részéről pedig munkavégzést kizáró állapotromlás, vagy családi körülményeiben beálló JELENTŐS változás.

A "jobb állást találtam" nem megfelelő indok!!!

2015. aug. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de, megfelelő, ha közelebb van, magasabb a bér, a betöltött állás megfelel a végzettségnek, jobb a munkaidőbeosztás. Ezeket mind elfogadja a munkaügyi bíróság indokként elállásnál és határozott idős megszüntetésénél is.
2015. aug. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez korántsem biztos, Kedves Utolsó Válaszoló!


A bíróság minden körülményt megvizsgál, és lehet, hogy az általad felsoroltak közül csak 1 nyomott igazán a latban, például kedvezőbb a munkaidő... mert van 2 kiskorú gyerek, akit óvódába, iskolába kell hordani. Stb.


Egyébként bírósága válogatja, de az MT-ben ennyire katonásan szabályozzák. Az egy másik dolog, hogy mi számít lényegesnek, stb.

2015. aug. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
maradjunk annyiban, hogy én ezzel nap mint nap találkozom. Akár egy indok is elég, ami miatt az új jobb.
2015. aug. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!