Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Huszonévesen irodai munkatapas...

Huszonévesen irodai munkatapasztalat nélkül diplomával senki se talál jó állást?

Figyelt kérdés

Huszonévesként irodai szakmai tapasztalat hiányában diplomával lehetetlen állást találni?

Rendes fizetéssel, kötetlen munkakörrel, heti 5*8 vagy 3-4*10 órában akár részmunkaidőben bárminemű pályakezdesnek megfelelő aktatologató kisemberek sem...

Ha a főnökök úgy utálják az állambácsikat pl az adózás miatt, miért süllyednek az ő szintjükre az alkalmazottak sakkban tartásával és amiket fentebb írtam miért kell legyen luxus és nem elvárt alap dolgok.

Ha egy alkalmazott lojális, megbízható és jó munkaerőnek bizonyul, miért dolgoztatjak meg jobba, a lustat meg kiengedik cigizni..

Van aki haza utazna a beteg anyjahoz és azért van távol h valami pénzt keressen a gyógyszerekre pl. Én úgy tudtam megoldani hogy heti 4x 13 orazok hajnaltól egy latvanypeksegben egyedül hogy legyen szabadidőm és hazautazhassak anyahoz- és mielőtt támadás érne, hogy miért nem megyek haza--otthon semmi munka. Kerestem próbálkoztam és elment 5 év hamar és tapasztalat lényeges továbbra se semmi. Azonkívül anyát is hoznám Pestre hogy együtt legyünk de ebbe a munkaerőpiacba csak konnyezni lehet.

Csak hazaló ügynök kell ide meg eladó koszos alkeszeket tűrve és mérnök, mi pedig haljunk meg nyomorba.

Akik élvezni is szeretnék a munkájukat és jól keresni sok szabadidővel azok meg elszállt buta majmok-pedig az életnek nem a szomorkodasrol kéne szóljon.



2015. aug. 13. 10:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha történetet kérsz:

25 éves vagyok, még hátra van a mesterképzésből a diplomafélévem. Nyár elején elkezdtem állást keresni és találtam is. Az egyik abszolút vicc, vagyis annak is rossz. Diplomával egyszerűsített foglalkoztatásban, ami havi 60 ezer sem. 3 hétig maradtam, majd jött egy másik lehetőség és elfogadtam.

A főnököm direkt "pelenkást" keresett kezdő vezetői pozícióra, akinek még nincsenek rossz berögződései, alakítható, formálható, de azért még is talpraesett, amennyire kell. Nem keresem agyon magam (kb. nettó 150 ezer), de bejelentett munkahely, némi erzsébet utalvánnyal, szép kártyával. Jövő hónaptól egy kis fizetésemelést is kapok. Telefon, laptop, céges autó lett alám téve. Igen, diplomával kereshetnék jobban is, de kezdőként megbecsülve érzem magam a jelenlegi munkahelyemen és ez nagyon sokat számít.

Ha egyedül ki kellene fizetnem egy albérletet Budapesten, felkopna az állam, de egy ismerősömmel lakok, így ez kb. havi 50 ezer forint költséget jelent. Egy keveset félretenni is tudok. Nagyjából ennyi az én történetem.


Ha tanács kell:

Ha jól értettem elment 5 év az életedből munka nélkül. Ez elég negatív az önéletrajzban, de ha rákérdeznek el lehet mondani, hogy édesanyád ápolásával töltötted ezt az időt és sajnos otthon korlátozottak a munkalehetőségek. Mindent lehet pozitív irányba formálni.

Normál munkahely tojik rá, hogy te hétvégén mit csinálsz, nyugodtan hazautazhatsz, ellenben igen, ha szükség van rád, akkor hétköznap nem engednek el szabira bármikor.

2015. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 gumicsizmás bagoly válasza:
Ne keseredj el, én is bölcsész vagyok és megélek belőle.
2015. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!