Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire bírható az ilyen...

Mennyire bírható az ilyen munkaidő? Életem első munkája, félek?

Figyelt kérdés
Hétfőn kezdek a munkahelyen, ahová felvettek. Hétfőtől szombatig van munkaidő, 10-től 18-ig. Itt az lenne a kérdés, hogy mennyire megterhelő, mennyire bírható hónapokig a folyamatos hatnapos munkahét? Hogy nem jut időm semmire hétköznap de még szombaton sem? Ráadásul a fizetés sem tökéletes, sőt... de ezt találtam, ide ajánlottak be, így nem panaszkodom, ez is munka, aminek örülök... Csak ez a folyamatos hat nap...? Soknak tűnik.
2015. aug. 15. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Itt elsősorban nem a bírhatóság a kérdés, hanem a törvényesség (pótlékok kifizetése, éves maximált túlórakeret betartása, ilyesmikre gondolok).
2015. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De nincs más lehetőségem, elvállalom, csak tényleg nem tudom, meddig fogom bírni.
2015. aug. 15. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Keress màst ha van lehetőség.

Én 1.5 évig 6 napoztam, igaz akkor este 6 - hajnal 2-3, volt hogy 4ig.

Ki is készültem kicsit, néha azt éreztem elájulok, össze-vissza vert a szívem a kimerüléstől. Aztán mikor váltottam rendbe jött.

Szóval hosszú távon nem egészséges sem neked, sem az emberi kapcsolatoknak.

2015. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A tűrőképességed fogja eldönteni, bírod-e, vagy sem.
2015. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Elég fárasztó igen. A férjem reggel nyoctól este hatig melózik heti öt nap, és szombaton is megy egy fél napra, szabi, táppénz nincs. Hulla fáradt. Kezdd el csinálni, és majd meglátod te mennyire bírod. Ha nem tetszik még mindig válthatsz, de jó lenne minimum egy évig maradni az első munkahelyeden. Annyit fél lábon állva is ki lehet bírni, aztán utána, 1 év munkatapasztalattal a hátad mögött , már könnyebb új állást találni.
2015. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Mármint a párod, családod egy fáradt zombit fog belőled látni, bár nem tudom mennyire kimerítő maga a meló, mert ha egy íróasztal mögött ülsz akkor az nem olyan gáz.
2015. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Én 23 évig csináltam gyakorlatilag ugyan ezt a munkarendet annyi különbséggel, hogy szombaton csak 3-ig voltunk.


Viszont mi minden 2. héten kaptunk 1 szabadnapot cserébe.


Ebben a formában nagyon laza volt, semmi gond nem volt vele.

2015. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem az irodában kell a gép előtt ülni. Kis üzlet, fehérnemű üzlet... áruátvétel, árufeltöltés, címkézés, vevők segítése, mosolyogni nekik, beállni a pénztárba, stb.
2015. aug. 15. 13:46
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Azt szerintem lehet bírni. Én egy iszonyat pörgős londoni koktélbárt vezettem, az első évben ott sem volt gond, pedig nem vagyok már 2 éves.
2015. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
* 20 éves... 😊
2015. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!