Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes lehet...

Szerintetek érdemes lehet erre beruháznom? Többi lent

Figyelt kérdés

Jelentkeztem pár napja egy állásra, amihez ugyan képesítésem nincs, de a cég, ahol leadtam a jelentkezésem munkaerő-közvetítéssel, valamint a jelentkezők képzésével foglalkozik.

Az egyik nagyobb állásportálon találtam rá a hirdetésükre, ahol jó angol nyelv az állásra jelentkezés feltétele, de konkrétumokat nem írtak.

Felhívott egy enyhén furcsán beszélő, talán részeg emberke ettől a cégtől, és minden konkrétum nélkül annyit nyögött ki, hogy ez a képzés 150.000 ft-ba fog nekem fájni, az angol specifikus nyelvi továbbképzés miatt, viszont a weboldalukon erről szó nem esett, de azt írják, hogy amennyiben teljesítem ezt a teljesen angol nyelven történő képzést, akkor garantáltan kapok egy 3 éves szerződést, de ahogy említettem ezt, csak az álláshirdetésükben tüntették fel.

Behívtak egy találkozóra, ahol majd ők felmérik az én angol nyelvtudásomat, és gyanítom megfelelőnek fogják találni, mert hát 150.000 az nem kevés pénz.

Tehát a lényeg, hogy az álláshirdetésben egy működő céggel próbálnak operálni, tehát egy valóban létező céget adnak meg, de gyanús, mert az Angliában van, de erről nem szólt semmit az álláshirdetés, valamint a hirdetést feladó cégről SEMMILYEN információ nem áll a rendelkezésünkre.


Javítsatok ki, ha tévedek, de ez nekem elég gyanús.

Már az, hogy a hirdetésben az angol nyelvű képzésről nem írtak semmit azt, se, hogy 150.000ft-ba fog ez nekem kerülni, se azt, hogy melyik cégen keresztül leszek kiközvetítve nekem elég gyanús.


Ráadásul ügynökhöz méltóan a pali a telefonálás közben végig dicsért és érdekelte, hogy miért nem török nagyobb babérokra, miért erre az állásra jelentkeztem, miért nem egyből egy jóval nagyobbra, mert szerinte a képesítésem inkább ezt indokolná.


Az a baj, hogyha ez nem átverés, és sikerülne minden vizsgám, akkor ez életem nagy lehetősége lenne, de félek belevágni, mert erős a gyanúm, hogy ezek csalók.



2015. aug. 20. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
felejtős
2015. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ez elég klasszikus a mindenféle telemarketinges, meg áru tukmálós cégeknél.


Felvesznek, de el kell végezned egy tanfolyamot, ami marha drága (ez a 150k még olcsónak is számít). Vagy le kell dolgoznod utána a tanfolyam árát (vacak munka rabszolga bérért), vagy ha le akarsz lépni, akkor ki kell fizetned az árát.


Maga a tanfolyam egyébként egyrészt nem ér semmit, másrészt olyan munkát végeztetnek úgyis veled, amihez nem nagyon kell semmi képzés, tehát nekik sem érdekük, hogy bármit tanulj, inkább olcsó munkaerőt akarnak, aki ha lelép, akkor még egy rakat pénzt ki is fizet.

2015. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
büdös nagy kamu
2015. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát inkább hanyagolom a fenébe.

Az a baj, hogy van 1-1 ilyen elég jól hangzó állásajánlat, és könnyű bedőlni ezeknek, de mégis úgy érzem, hogy lehet ezekben lehetőség is, mert mi van, ha mégis igaz.


Focusban, meg a tv-ben hallani néhány ilyen sikersztorit, hogy így, meg úgy lett valaki az, aki most.

2015. aug. 20. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: nem bántani akarlak, de ezek az ajánlatok pont a hozzád hasonló, kicsit már kétségbeesett embereknek szólnak (azokkal együtt, hogy dolgozz ingyen a próbaidő alatt, és majd utána alkalmazunk).


Arra építenek, amit Te is mondasz, hogy mi van ha mégis működik, mi van ha mégis igaz. Ami igazán mocskos az egészben, hogy pont azokat húzzák le még pár forinttal, akik a legrosszabb helyzetben vannak, régebben nem dolgoznak, pályakezdőként nem találnak munkát, így valószínűleg az anyagi helyzetük sem túl fényes.

2015. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már voltak itt ilyen jellegű kérdések.

A vége az, hogy a pénzt beszedik, majd lesz valami gagyi "tessék-lássék" tanfolyamszerűség, a végén pedig nem kapsz munkát, de már benne vagy a rendszerben és bármikor behívhatnak majd, ha lesz állás.

Természetesen a csalóknak semmi kapcsolata nincs a tényleges cégekkel, emiatt sose lesz a dologból állás.


Arra megy ki a dolog, hogy ha már 10-20 embert bepaliznak, akkor is keresnek adómentesen 1,5-3 milliót...


Léteznek olyan csalók is, akik nem ennyire átlátszóak és "csak" 10-30ezer között összeget kérnek (pl. útiköltség, regisztrációs díj, szállás díj vagy akármi más címén), viszont több ezer embert húznak le.


Az igazság az, hogy sose szabad munkáért fizetni. Ha betanítás vagy közvetítői díj stb. van, akkor azt a cégeknek kell egymás között lerendezni, a szállást és hasonlóakat pedig a fizetésből vonják, sose kérnek pénzbefizetést a munkavállalótól.

2015. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Betanításért nem szokás pénzt kérni, ha a cégnek munkaerő kellene, akkor simán állná a költségeket. Már a betanítás előtt is szokás szerződést kötni a céggel, és kvázi a "munkaidődben" tanítanak be. Átverés az egész.
2015. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!