Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 100. 000-ért napi 4 órás...

100. 000-ért napi 4 órás utazás? Megéri?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmnek felajánlottak egy állást 100.000 nettóért. Hát, örült neki, mint majom a farkának, hiszen már mindketten fél éve állást keresünk (pályakezdők, közgáz diplomával-neki fősuli, nekem egyetem). Aztán belegondolt, hogy napi 2x2 órát kéne csak utazásra fordítania, és az nagyon sok. Reggel 6kor indulna otthonról, este 7re hazaesne. Ez az élet elkövetkező 45 éve? :(
2010. márc. 10. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként örülni kéne, hogy a szakmájában talál valaki munkát, később még javulhat a helyzet, találhat másikat, emelhetik a fizetését.
2010. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetik az utazást, akkor gyerünk, hajrá.
2010. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetik az utazást jobb, mint a semmi.
2010. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Távolsági bérlet 80%-át fizetik, emellett kell -bkv bérlet, azt nem fizetik.
2010. márc. 10. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb mint a semmi...
2010. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Örüljön neki, hogy pályakezdőként egyáltalán munkát talált, főleg nettó 100-ért. Sajnos rosszabbul is alakulhatott volna. Őrülhet annak is, hogy legalább a 80% bérletet kifizetik neki. Ha elmegy egy kisvállalkozáshoz, kapna havi nettó 80-at, és még a bérletet sem valószínű, hogy fizetnék. Ez ma Magyarország. Persze nem a kisvállakozót szidom, mivel neki sokkal többet kell arányaiban kiperkálnia állambácsinak, mint egy külföldi multinak, aki minden szart megkap az országban alanyi jogon.


Egyébként lesz ez még rosszabb, mikor majd gyereket szülsz és utána szeretnél újból dolgozni. Ha mákod van, vissza tudsz menni a korábbi munkahelyedre, ha meg megszűnt a cég, akkor még nehezebb lesz állást találnod. Sajnos tapasztalat. :(


Egyébként én ezt végigcsináltam 3 éves gyerekkel, 6-14 meló, utána 16-20 ismét meló. Később meg még suli is mellé hétvégére.

2010. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de persze még írhattok.
2010. márc. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!