Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent a "versenyképes...

Mit jelent a "versenyképes fizetés"?

Figyelt kérdés

Számtalan álláshirdetést láttam, ahol ezt írták. Volt olyan hely ahol ez alig több mint a minimálbér (persze plusz juttatásokkal) és volt olyan, ahol ez több százezer forintot jelet.


Idehaza miért nem szokás kiírni a fizetést egy álláshirdetésre?


Angliai hirdetéseket nézegetek és ott mindig ki van írva az éves fizetés, akár takarító, akár programozó állásról van szó.


Itthon miért van ez másképp?



2015. aug. 22. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Azért nem írják ki, mert itt nevetségesen alacsonyak a bérek.
2015. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan olyan keveset fizetünk, mint a konkurencia.
2015. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

"versenyképes fizetés" = versenyezhetsz a többi jelölttel, hogy melyikőtök mond alacsonyabb összeget a munkáltatónak


Magyarország egyik nagy hibája, hogy az emberek:

1. nem állnak ki magukért

2. nem szeretnek/akarnak a pénzről beszélni még ismerőseik/barátaik körében sem

ezért (bár hosszabb a láncolat de a végeredmény az, hogy) a cégek is ott húzzák le a munkavállalókat, ahol csak tudják "versenyképes fizetés" címén..


korrekt az lenne, ha tényleg kiírnák.

2015. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem kötelesek, és akkor meg eldönthetik, hogy kiírják-e vagy nem.


A versenyképes azt jelenti, hogy annyit fizetnek, mint a piacon általában szokás, egyébként ha nem írják oda akkor is rendszerint ennyit, ezt előnynek szokták szánni.


Amúgy kíváncsi vagyok kit lehet minimálbéren szórakoztatni. Mármint tényleges minimálbéren. Átlag emberekre gondolok, nem mély iskolázott kerekesszékes süket-néma-vakokra 2 perccel a nyugdíjkorhatár előtt.

Fenn vagyok jó pár álláshirdetős csoportban ahol általában nem titok az órabér, és a legalacsonyabb amit láttam az 450ft/óra nettó volt, az 72000ft, a minimálbér meg 68 ezer ft nettó és 4 ezer ft ezen a szinten azért 4-5 napi kajapénz. És akkor ez nem egy átlagos állás volt, hanem egy tényleg szemtelenül alulfizetett valami betanított munka a szalag mellet. Keresnek segédmunkásokat 580ft/órára, de ahol ha beszélsz angolul és van egy érettségid kifoghatsz 700-800ftos órabéreket is. Ezek nettó értékek, szóval azért látszik hogy eléggé függ a kompetenciáktól, hogy miben mi a versenyképes fizetés.


Az én szakmámban pl 1250 ft nettó az alja amiért egyáltalán beszélhetünk valamiről.

2015. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
19%

Jó a kérdés.

Én is leírom akkor, hogy 500k Bruttó a fizetésem és 10 év, nem releváns tapasztalattal egy nagy multi SSC-jében dolgozom.

Ez a szám sztem magasabb, mint a szélesebb kategória mediánja, de főleg azért, mert sok pályakezdőt vesznek fel alacsony fizetéssel.

A magyar átlaghoz képest viszont mindenképp igaz rá a versenyképes jelző.

2015. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
"versenyképes fizetés" hogy ugyan annyit fizet mint a többi vagy 1-2 ezer forinttal többet...
2015. aug. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A briteknél miért írják ki a fizetést? A németeknél, osztrákoknál miért emelik ki?
2015. aug. 23. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:
ott sem mindenhol
2015. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#kérdező: Semmit nem jelent. Vannak olyan ügynöki munkák, amiket senki nem akar elvállalni és ott is odaírják a hirdetésbe, hogy átlagon felüli jövedelem már a betanulási időszak alatt is vagy versenyképes fizetés, pedig lehet hogy hó végén negatív lesz az ember jövedelme ha elvállalja.
2015. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az éhbérért szebb megfogalmazása...
2018. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!