Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem illenék a munkáltatónak...

Nem illenék a munkáltatónak pénzt adni ha céges ügyben a saját kocsimat használom saját benzinnel? Vagy én vagyok a hülye hogy egyáltalán hajlandó vagyok rá?

Figyelt kérdés

A felvételkor szó se volt se kocsiról se jogsiról. Több hónapi munka után a főnök kérdi: kocsid van? Felesleges kérdés mert látja hogy naponta azzal jövök. Van.

Na akkor itt a cím ide kell menni és elhozni ezt vinni azt.

Ha ez egyszeri alkalom még oké. De azóta rendszer lett belőle és már szinte nincs olyan nap hogy ne kéne menni. A fuvarok kezdenek bőven munkaidőn kívülre is nyúlni.

Fizetni a benzinért a kocsihasználatért? Hát azt nem.

Már rákérdeztem, meg is kaptam a választ. Nem muszáj vállalni. Mondjak nemet-csak épp akkor más munkatárs fogja csinálni ezt is, meg lehet hogy az egyéb munkámat is. (=ki vagyok rúgva)


Most ilyenkor mi van?


2015. aug. 22. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Meg kell kérdezni a főnököt, hogy akkor ezt hogyan fogja kompenzálni. Mondjuk neki illene ezt külön kérés/kérdés nélkül megtenni.
2015. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez nálunk is így volt. Én meg közöltem, hogy az autóm bérbeadó, óránként 10e-ért. Megszólal számlát tudok neki adni: Mondom akkor 25e az óradíja.


Egyből adtak egy céges autót.

2015. aug. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

De kéne. De mivel te magad írtad le, hogy megfenyegetett a főnököd, így most erre mit mondjunk?


Nálunk ha nincs épp a telephelyen autó és muszáj sajáttal menni akkor 9 ft / km-t fizetnek + 100% NAV üzemanyag normát.

2015. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Most ilyenkor mi van? Semmi, bevállaltad, választhatsz, hogy megszoksz vagy megszöksz, nincs Nagy Nemzeti Igazságosztó hivatal, ami ilyenkor kiszáll, és rendet tesz.



Megoldás: veszel egy BKV bérletet, és holnap közlöd, hogy a kocsi szervizben van.

2015. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gané céget/főnököt jobb mielőbb otthagyni. Sok jóra úgysem számíthatsz hosszabb távon.
2015. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
menjél be biciklivel, problem solved.
2015. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

problem solved.


Ja. persze. És a hegesztőgépet (laza 20 kg) és pajzsot stb is bringával vigyem naponta?

2015. aug. 23. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy a gép és a pajzs is a sajátod? Vagy minek kell behordanod naponta...



komolyan, még jó, hogy nem pilóta vagy, akkor a saját utasszállítódat kellene munkába vinned? :P

2015. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hogy a gép és a pajzs is a sajátod?


De, az is a sajátom éppúgy ahogy a munkaruha és a betétes bakancs (ára: kb 30-40.000 HUF) amit a szerződés szerint a cég biztosít. Aztán a túrót biztosít. Ha meg akarom tartani az állásom akkor vinnem kell. Mert szerszám és eszköz nélkül nem tudok dolgozni. Ha nem dolgozok kirúgnak.

Vagyis vagy viszem a sajátomat vagy ki vagyok rúgva.


És mielőtt valami Einstein megjegyezné hogy ő aztán nem vinné.... volt olyan munkatárs aki közölte neki nincs, adjon a cég. Nem is volt ott másnap.

2015. aug. 23. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Hegesztőként hol találtál ennyire szar állást ?
2015. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!