Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e végkielégítés ha hat...

Jár-e végkielégítés ha hat évig voltam a cégnél igaz ebből három év gyed és gyes?

Figyelt kérdés
Közös megegyezéssel kell eljönni ha jàr?
2015. aug. 24. 14:25
 1/5 anonim válasza:
22%
3 év munkaviszonytól jár végkielégítés az biztos. A további részét nem tudom. Az is biztos, hogy ha elküldenek biztos jár, de közös megegyezésnél csak akkor jár, ha a közös megegyezésbe ez bele van foglalva!
2015. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, a cégnek kell felmondania neked. Vagy ahogy az előző írta, bele kell foglalni a közös megegyezésbe ÍRÁSBAN, és nem szóban.
2015. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Végkielégítés csak abban az esetben jár, ha a munkáltató mond fel. A közös megegyezés az azért közös megegyezés, mert közösen egyeztek meg valamiben. Ez gyakorlatilag bármi lehet, nem igen korlátoz a Munka Törvénykönyve, ezért ha nem bulizol ki magadnak lelépési pénzt, és mégis aláírod a megegyezést, akkor nem kapsz semmit.


Maga a végkielégítés: Mt. 77. §


"(3) A végkielégítés mértéke

a) legalább három év esetén egyhavi,

b) legalább öt év esetén kéthavi,

c) legalább tíz év esetén háromhavi,

d) legalább tizenöt év esetén négyhavi,

e) legalább húsz év esetén öthavi,

f) legalább huszonöt év esetén hathavi

távolléti díj összege."


Rád 6 év vonatkozik, a GYES/GYED is beleszámít, ugyanis:


"(2) A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a felmondás közlésének vagy a munkáltató jogutód nélküli megszűnésének időpontjában a (3) bekezdésben meghatározott tartamban fennálljon. A végkielégítésre való jogosultság szempontjából nem kell figyelembe venni azt az egybefüggően legalább harminc napot meghaladó tartamot, amelyre a munkavállalót munkabér nem illette meg, kivéve

a) a szülési szabadság és a gyermek ápolása, gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §),

[...]"

2015. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogyan érhető el hogy felmondjon nekem?
2015. aug. 24. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Én ezt gondoltam, hogy eleve arról van szó, hogy fel akarnak neked mondani. Ha te akarsz eljönni, soha nem lesz belőle végkielégítés.
2015. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!