Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen esélyeim vannak az...

Milyen esélyeim vannak az életben maradásra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, megmondták a szüleim hogy el kell mennem otthonról 1 - 2 hónapon belül, kidobtak. Eddig iskolába jártam, soha nem dolgoztam még, 11. -es vagyok most. Gimnázium, szóval nem igazán tudok egy szakmát se mondani amiben lenne jártasságom. Arra nincs esély hogy maradhassak, azért is könyörögtem hogy kapjak ennyi időt arra mielőtt el kéne mennem.


Nincsenek nagy vágyaim, az egyetlen ami érdekel hogy ne legyek hajléktalan és ne haljak éhen, rosszul jött ki ez az egész pont tél előtt. Egyenlőre azzal is megelégednék ha egy kis szar szobát ki tudnék bérelni magamnak és bárhova bejárni dolgozni ahol fizetnek annyit hogy életben tartsam magam..

Pénzem szinte semmi, talán 20 ezer forint körül tudnék összeszedni ha eladom minden felesleges dolgomat. Ötletek, vagy készüljek a hajléktalan szállóra?



2014. nov. 10. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is fogadd részvétemet, hogy ilyen balfék szülőkkel vert meg a sors, akiknek csak addig kell, ameddig a családit legombolhatják utána.

Már bocs, de ezeket nem lehet szülőnek nevezni.


Továbbá nem vagyok benne biztos, hogy jogilag kitehetnek otthonról. Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy tudom, az embert csak úgy ki nem tehetik abból a házból, ahová az állandó lakcíme szól. Ennek nézz alaposan utána, és ha kell, akár rendőri segítséggel is érvényesítsd a jogaidat! Tudod, ha ők ilyenek, te is nyúlhatsz ilyen eszközökhöz.


Aztán legyél azon, hogy mihamarabb találj munkát! Nem lesz egy álom, mert szakma nélkül sok mindennek nem fognak felvenni, de alkalmi munkák, szórólapterjesztés, meg ilyesmik azért szoktk akadni.

Rokonod, vagy barátod nincs, akihez mehetnél?

2014. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Uramisten, előbb lőném fejbe magam minthogy ilyet tegyek a gyerekemmel!

Mikor dobtak ki? Eddig hogyan és hol éltél?

Mindenképpen kérdezd meg a rokonaidat, barátaidat, hogy lakhatsz-e náluk, illetve az osztályfőnöködnek is szólj, hisz még bőven tanulnod kéne. Egyébként van kilakoltatási törvény, nem tudom pontosan hogy szól, de fűtési szezonban már tilos kidobni valakit az utcára! Ha ők így, te is úgy! Ne hagyd hogy így bezúzzák az emberi méltóságodat, fordulj a gyámhivatalhoz, biztos van olyan részleg aki ezzel foglalkozik.

Elsőnek próbáld meg eladni a fölösleges dolgaidat, majd keress munkát.

Egyébként miért raktak ki? Rosszul viselkedtél? Vagy önző dögök és nem akarnak tovább eltartani?

2014. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megint ez az elfogultság.

Arra nem gondoltok, hogy a gyerek meglopja a szülőket, hogy drogot, cigit, alkoholt vegyen.

Hazahordja a haverjait, hogy ott szívják el a napi ganját ?

Szimplán pofátlan és veri a szülőket ?


Ti biztos a 40. alkalom után is azt mondanátok jólvan kisfiam inkább elköltözünk mi itt a ház fizetünk mindent.

Biztos nem azt mondanátok, hogy 2 heted van aztán irány az utca.


Nyilván a kérdező nem úgy fogja kezdeni, hogy lopom a családom ezért kiraknak.


Nem állítom, hogy feltétlen a kérdező a hibás de legalább akkora rá az esély mint arra, hogy a szülőknél van a probléma.

De ahogy elnézem a kérdező jogosnak érzi a dolgot így utóbbit annyira nem tartanám reálisnak.


Amúgy menj nevelőotthonba vagy olyan helyre dolgozni ahol van munkásszálló.

Ha nem benned van a hiba és életképes vagy akkor munka mellett suli és ki fogsz lábalni ebből a helyzetből 5-10 év múlva.


Ha viszont valami függőség vagy agresszió áll a háttérben nem sok esélyt adok úgy is elvernéd minden filléred.

2014. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem nyírd ki a szüleidet.

Éjjel amikor alszanak, locsold meg őket gázolajjal, nem benzinnel, mert az robban, és gyufát rájuk.

Az ilyenek megérdemlik.


Aztán mondd a zsaruknak, hogy apu régóta emlegeti, hogy öngyilkos lesz.

2014. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!