Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell elvégezni ahhoz hogy...

Mit kell elvégezni ahhoz hogy kontroller vagy logisztikus legyek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mit kell ahhoz elvégeznem hogy logisztikus vagy kontroller legyek? Tehát elvégzek egy közgazdasági alap szakot és utána hogyan tovább? És még az lenne a kérdésem hogy ez a két szakma mennyit keres?

2015. aug. 25. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A mindenképp képzésben gondolkodsz, akkor az alapszak után lehet végezni logisztika Msc, illetve controlling Msc-t. Valahol az sem mind1, hogy milyen alapszakot végeztél, esetleg különbözeti vizsgát kell tenned az adott Msc-hez. Nyilván ennek feltételei, részletei iskolánként változnak.


Javaslom, hogy az Msc alatt menj el gyakornoknak, akár más területre is (pl. pénzügy), és dolgozd be magad a cégnél. Ez azért fontos, mert Msc után ott állsz 0 tapasztalattal, és véleményem szerint SOKKAL nehezebb lesz állást találni, mintha esetleg már az iskolás éveid alatt elhelyezkedsz, de legalábbis van 1-1,5 év tapasztalatod.


Szerintem mindkettővel relatíve jól lehet keresni, mondjuk 5 év tapasztalattal átlag 200-230 ezer nettó, kontrollerként talán picivel többet. A fizetés sok dolog függvénye, Bp-n többet lehet keresni, számít, hogy multi cég-e, számít a nyelvismeret, esetleg van-e beosztottad, stb.

2015. aug. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. aug. 26. 09:24
 3/7 A kérdező kommentje:
És hol lehet ezeket elvégezni?
2015. aug. 26. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha logisztikuskent szeretnél dolgozni szerintem teljesen fölösleges a mesterképzés (kivéve vezető pozíció), minden cégnél más és más rendszer van, abba pedig idővel beletanulsz. Valami gazdasági szakra érdemes menned, én pl nemzetközi gazdálkodásának végeztem, ott van sok logisztikai tárgy. A fizetés valahol nettó 200-300 között van attól függően, hogy milyen cég, mennyi a tapasztalatod és hány nyelvet beszélsz. De azzal számolni kell, hogy ez egy olyan munka, ami rendszeres túlórával jár.
2015. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem érződött ki az első hozzászólásomból, de én sem érzem szükségesnek az Msc-t. Csak annyi a baj, hogy alapszakos diplomával, 0 tapasztalattal nagyon kevés cég keres pályakezdő (junior) pozícióba kontrollert vagy logisztikust. Ha valakinek véletlenül van 1 év tapasztalata, máris őt választják helyetted. Persze ha találsz ilyet, akkor minden szuper. Az Msc-t csak azért írtam, mert amíg van hallgatói jogviszonyod lehetsz gyakornok, ami a cégeknek anyagilag kedvező, így SOKKAL könnyebben szerzel tapasztalatot. Ha lehetne hallgatói jogviszony nélkül is gyakornokoskodni, akkor azt tanácsolnám. Viszont a teljes munkaidős pozíciókhoz több fizu jár, a munkáltató pedig nem fogalmatlan, 0 tapasztalattal rendelkező emberkével akarja feltölteni még a kezdőpozikat sem. Arról nem is beszélve, hogy gyakornokként sokkal nagyobb esélyed van felvételt nyerni az adott céghez, mintha csak "az utcáról esnél be". Sok multit láttam, mindenhol ez a gyakorlat, kipróbált, bevált emberekkel igyekeznek elsősorban feltölteni a helyeket.
2015. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem és igazad van, csak én azért nem javaslom, hogy valaki 5 évig az iskolapadban üljön, mert sokszor az is baj ha túlképzett az ember, ugyanakkor nincs tapasztalata, így nem szívesen alkalmazzák. Szerintem is a gyakorlatszerzés a fontos elsősorban, és munka mellett még bármikor neki lehet vágni egy újabb diplomának, ha bővíteni szeretné a szakmai tudást, vagy magasabb szintre akar valaki kerülni. De ezt csak a logisztikára vonatkozóan gondolom, a controllingról nem tudok semmit.
2015. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a legtöbb helyen alapszakon is van kötelező szakmai gyakorlat, nálunk pl egy egész fél év volt (Bgf)
2015. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!