Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirúgnak a munkahelyemről...

Ha kirúgnak a munkahelyemről mert lusta voltam, akkor annak lesz valami nyoma valahol?

Figyelt kérdés
Egy multinacionális cégnél dolgozom, de nem érdekel a munka és nem is tudom csinálni. Normál esetben 3 hónapos felmondási idő van. De ha kirúgnak mert nem dolgozom eleget, akkor annak lesz valami nyoma valami adatbázisban? Más munkáltatóknak ugyanis nyilván nem fogom elmondani hogy kirúgtak. De nekik ez kiderülhet?
2015. aug. 28. 09:18
 1/9 E1D1E válasza:
Az új főnököd elvileg kaphat rólad jellemzést a régi cégedtől. Az is előfordulhat, hogy már informálódott és utána interjún nálad is rákérdez, hogy miért jöttél el és ha nem igazat mondasz, már el is ástad magad. Szeretik a megbízható embereket.
2015. aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Nem fognak érdeklődni. De a végelszámolási lapomban nem lesz benne a szerződésem megszűnésének oka?
2015. aug. 28. 09:45
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak büdös ez a munka, nem akarok dolgozni.


Már hónapom óta csak netezek, jóformán csak akkor dolgozok, ha már b_@_sztatnak.

2015. aug. 28. 09:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Te kapsz majd indoklást a felmondásról (már ha nem közös megegyezés lesz...), de azt csak akkor látja majd az új munkáltatód, ha te megmutatod neki. A hivatalos papírjaidban nem fog szerepelni, csak a munkaviszony megszűnésének ténye.
2015. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De amugy én nem értem, hogy egyesek miért várnak a felmondási idővel, ha el akarják hagyni a munkahelyüket?


Nem mennek be 3 napig dolgozni, aztán hamar megoldódik ez a probléma nem?

2015. aug. 28. 10:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert pl.: a felvázolt esetben ha a munkahely számonkéri, hogy hol voltál és nem tudod igazolni akkor kötelezhetnek kártérítésre a kiesett munkád értékében.
2015. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Időbe telik új munkahelyet találni, a felmondási idő a te szempontodból erre is jó. Ha nem mész be dolgozni, akkor a végén te fizetsz a cégnek. Láttam betanított munkások között sok ilyen "okost", aki így intézte a kilépést. Ahol nem tudták a fizetéséből levonni a "kártérítést", ott per lett a vége, amit a munkáltató nyert.
2015. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáld majd meg a 3 nap igazolatlant egy olyan cégnél, ahol munkaerőhiány van!
2015. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Cégünk idén eddig 4 volt munkatárs ellen bocsátott ki fizetési meghagyást, mert ők úgy gondolták, 3 nap igazolatlannal szakítják meg munkaviszonyukat.


A kiesett bevétel miatti kártérítést fogják ilyen módon megfizetni.

2015. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!