Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne a legérdemesebb...

Mi lenne a legérdemesebb választás?

Figyelt kérdés

Érdekel a politika illetve az èpítőipar. Humán beállítottságú vagyok (16 éves) és nem tudom, hogy hova lenne érdemesebb továbbtanulni. Sikeres szeretnék lenni (ugye ez nagyon sok fiatal vágya), de én tenni is szeretnék érte és nem várni, hogy az ölembe hulljon. Egy kezdő segítséget szeretnék.

A politika érdekel ès figyelem is az esemènyeket, pártok programjait stb., viszont nem egyszerű elérni, hogy egy erős beosztottságba kerülj. Ehez jogra kellene mennem, csak ha a politika nem sikerül, akkor a jog egyáltalán nem érdekel, még talán csak a vègrehajtó.


Ezen kívül az építőipar érdekel még, előbb-utóbb vezetőbeosztottságba kerülni, vagy majd egy sajàt céget alapítani, ehhez viszont nagyon sok kezdőtőke és kapcsolati tőke kell ugyanúgy.


De igazából minden èrdekel amivel pénzt lehet keresni, mert ha kell èjjel-nappal tanulok, teperek, hiszen a jövőm/célom megvalósítása a fontos, csak teljesen tanàcstalan vagyok, hogy melyik úton kezdjek el lèpkedni.


2015. aug. 28. 17:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy egyik rokonomnak erős kapcsolatokkal rendelkezik és azt nem tudom, hogy ilyenben segítene-e majd.
2015. aug. 28. 17:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Politikusnak jó ember ismerőnek kell lennie. Nem keresnek olyan sokat, csak azok akiket megválasztott a nép. Országgyűlési képviselőnek nem kell jogot tudnia, elég egy mérnök diploma is. Ezért én építész mérnökire mennék. Viszont a 2 diploma se lehetetlen. Viszont ha jó pénzt akarsz keresni, akkor én pénzügy-számvitelre mennék vagy Gazdmen.szakra.
2015. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Építészek jelenleg nem találnak munkát, aki meg talál, szarul keres. Pályakezdők Nettó 120-140-et kapnak, nem fényesek a kilátások.
2015. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És pénzügyön hol tudnék elhelyezkedni, ha a politikai pálya nem sikerül? Félek kicsit a reálisabb szaktól, de akkor matektanárhoz járok, meg ráfekszek jobban. Pár hónapig egyébként tanultam gazdaságot, ott nemigazán kellett számolni, de az osztály egyik legjobbja voltam, mert érdekelt.
2015. aug. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!