Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy választás elött állok,...

Nagy választás elött állok, szerintetek ( ti a helyemben ) mit választanátok? Bővebben lent. Haza vs Külföld (Pincérkedés)

Figyelt kérdés

Erdélyben élek.

December 19-én vége lett egy fél éves pincér továbbképzőmnek.

Dec 21-én fel is vettem a kapcsolatot a GNM hungary-val, elküldtem CV-met, első interjún tök jól teljesitetettem ( angolul ), és továbbitották a CV-met angliába, hogy szálloadi munkában keressenek nekem ajánlatot.

A diploma átadóm január 5 (azaz ma) megtörtént. Szilvesztert és karácsonyt egy helyi motelban dolgoztam le, eléggé megszerettem itt( jelenlegi lakhelyemtől 20 km-re található), és a főnök is alap emberként ( főpincér ) számol velem, mivel jelenleg csak privát bulikra van nyitva, de szeretné a vendéglőt teljesen kinyitni.

Felajánlotta a napi 100RON (6200ft körüli) összeget fizunak + borravaló elosztva a konyhával + rendezvénypénz (Havi 20 alkalom, szállás kaja biztositva)

Ez megtörtént ma 3 órakor.

4 orakor csöng a telefonom, fölveszem, mondják hogy nézzem meg az emailjeimet. Nézem: angliába housporterként interjúzhatok holnap 12kor, évi 15,210 fizetéssel - kaja szállás megvan.


Családtól távol, rengeteg pénzért, nem 100%-os angol tudással, kicsit hiányos pincér tapasztalattal vs családhoz közel, itteni fizukhoz képest viszonylag jól megvizetve, itthoni környezetben dolgozni.


Melyiket választanátok?

Ötletek, tippek? Esetleg valaki már dolgozott ilyen helyen?


A legnagyobb probléma, hogy még sosem dolgoztam külföldön, egyedül mennék, 100%-os ismeretlenbe...


19F - A válasz, ötletek, tippek eléggé sürgősek lennének..


Előre is köszönöm minden választ!


2015. jan. 5. 21:55
 1/2 anonim válasza:

Szerintem ne hagyd ki ezt a lehetőséget, mert: - ez egy új tapasztalat és, ha esetleg ott megunod át mehetsz máshova és CV-ben sem mutat rosszul egy angliai munka.

- Kicsit megszeded ott magadat pénzel és akár olyan dolgokat is megtudsz fizetni amit eddig még csak nagy spórolásokkal tudtál.

- egyszer mindenkinek eljön azaz idő mikor a családjától kicsit távolabb kerül, ez a felnőtté válás.

- sokan bármit megadnának ezért a lehetőségért amit most csak neked ajánlottak fel.

- a másik, hogy ne félj a környezetváltozástól, az ismeretlentől ez csak erősíteni fog téged és aki sokat tapasztalt az sokat is tud ( najó nem minden esetben ).


Lényegében Én nem hagynám ki ezt a lehetőséget. Meg is beszélheted a mostani főnököddel a helyzetet, hogy neked ezt most felajánlották és szeretnéd kipróbálni magadat külföldön is. Esetleg arra is megkérheted, ha nem fog összejönni vagy nem olyan amilyennek elképzelted akkor esetleg ismét dolgozhatnál-e ott.

2015. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én Angliát választanám a helyedben.
2015. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!