Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbuktam az állásinterjún?

Megbuktam az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Behívtak egy étterembe és kb 15perc várakozás után jött a szakács, nem is a főnök, hogy mikor tudok próbanapra jönni. Csak a számomat kérte el és ezzel elbúcsúztunk. Azt mondta, majd hívnak a részletekkel, de akkor minek hívtak be, ráadásul a számom ott van az önéletrajzomon?

Ez mit akar jelenteni?



2015. aug. 28. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy vissza se fog hívni.
2015. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt mire alapozod? Veled megtörtént? Ha így van, akkor minek hívtak be egy szomszéd városból?
2015. aug. 28. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Akkor ennyi erővel senkit sem hívnának be sehova interjúra, mert elérhetőség kb. mindenkinek meg van adva az önéletrajzán. :)

Egyébként ez nem jelent semmit, lehet, hogy már holnap hív, lehet, hogy sose fog. Nyugodtan jelentkezhetsz máshová is közben.

2015. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért hívnak be, mert az önéletrajzodon nincs ott a fényképed, hogy lássák ki is az aki jelentkezik az állásra.

Sokszor ezt nézik, hogy milyen ember jelentkezik.

pl: Szakácsot keresnek, de olyat aki érti is a szakmáját, meg strapabíró ember, aki nem ijed meg ha 10-20 kilókat is emelnie kell.

Ez az önéletrajzodban nincs benne (csak a szakmai végzettség) így ránézésre el lehet dönteni, hogy az adott személy alkalmas a munkára vagy sem. Ez csak egy példa volt.

Elkérték a számodat. Ez jelentheti azt is, hogy előtted már behívtak 2-3 embert próbanapra, és te vagy a tartalék ha ők nem válnának be. Azt is jelentheti, hogy van 2 ember aki alkalmas, és most próbanappal döntenek.

Ha 3 hét múlva sem hívnak akkor felejtős a munka.

2015. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a feleségem ugyanígy volt, csak épp cukrászatnál. Megbeszélés próbamunkáról, aztán majd hívja, mikor lehet bemenni. Azóta eltelt vagy másfél év, azóta se hívta, szóval ez csak ilyen nesze semmi, fogd meg jól ígéret. Azt jelenti, hogy ha x+y jelentkező sem vált be előtted, akkor esetleg szólhatnak. De nagyobb az esély, hogy nem.
2015. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltam többször állásinterjún, ahova nem vettek fel ott mindig az volt a duma hogy majd felhívnak, aztán azóta se. Ahova pedig felvettek, ott is azt mondták hogy majd jövőhéten hívnak, viszont már aznap délután hívtak hogy alkalmaznának. Tehát most vagy soha alapon megy ez a dolog.
2015. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De már a próbanapot megbeszéltük egészen konkrétan. Most nem tudom, hogy mit akarnak, egy ingyen munkanapra hajtanak, vagy semmit, vagy esetleg tényleg korrektek lesznek a végén, de őszintén szólva, legalább ha már behívtak, az összeget és egyéb részleteket elárulhatták volna, mert így ennek semmi értelme. Ezért felesleges volt behívni.
2015. aug. 28. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
#7: Ezt nekik kellett volna mondanod, amikor ott voltál.
2015. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ingyen munkanap, törvényellenes. Egy napi munkára is be kell jelenteniük. Ingyen ne vállalj el munkát, egy napra se.
2015. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!