Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erőnléti edzői szakmából meg...

Erőnléti edzői szakmából meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék erőnléti edző lenni, akár külföldön is. Versenyszerűen foglalkoztam küzdősportokkal, elég jó eredményeim is vannak, ugyanakkor csak küzdősportolásból nem lehet megélni. Engem kb. 2 éve nagyon érdekel az erőnléti edzés, mint szakterület, szívesen foglalkoznék élsportolók erőnléti felkészülésével (főleg egyéni sportolók erőnléti felkészítésével, de szívesen felkészítenék csapatsportban tevékenykedő hivatásos sportolókkal is, mint pl. jégkorongozók, futballisták, esetleg amerikai focisták erőnléti felkészítésével).


Elvileg ahhoz, hogy valaki erőnléti edző legyen, ahhoz el kell végeznie egy sportoktatói/sportedzői, vagy egy személyi edzői képzést, és utána lehet jelentkezni a NASM PES erőnléti edző képzésére. Legszívesebben ökölvívó vagy kickbox edzői képzést végeznék el, de sokan azt mondják, hogy érdemesebb inkább a személyi edzői képzésre jelentkezni, mert az ott megszerzett tudás jobban megalapozza az erőnléti edzői képzéshez szükséges alapismereteket. Az IFBB személyi edzői képzés nekem szimpatikus lenne, de ha jól látom, arról már lecsúsztam, tegnapig lehetett rá jelentkezni. A többi személyi edzői képzésről nem tudok sok mindent, a legtöbbnél alapfeltétel minimum egy sportoktatói végzettség. A NASM PES elvégzése után szeretnék humánkineziológiát tanulni itthon vagy külföldön.


A kérdésem az lenne, hogy itthon illetve külföldön meg lehet-e élni ebből a szakmából? Itthon tudom, hogy elég szűk a szakma - viszont ha jól tudom, ez nem egy divatos hivatás -, de egyáltalán van rá kereslet? Vállalkozói/megbízási viszonnyal foglalkoztatnának főleg, vagy munkaviszony keretén belül is tudnának itthon? Külföldön mekkora eséllyel tudnék elhelyezkedni ilyen területen? Az angol nyelv megy eléggé, most fogok készülni a felsőfokú nyelvvizsgára, francia nyelv középszinten megy kb., abból még nem tettem nyelvvizsgát. Itthon is szívesen dolgoznék, de külföldi munkavégzésre is nyitott lennék akár (leginkább ezekben az országokban: Új-Zéland, Ausztrália, Egyesült Királyság, Írország, Kanada, Franciaország, Belgium, Luxemburg, Svájc, esetleg USA...).



2015. szept. 6. 16:56
 1/2 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt 2,5 év. Ökölvívó edző lettem azóta, már másfél évnyi tapasztalatot szereztem ezen a területen (egyébként főállás mellett, nem ezzel foglalkozom főállásban).


A kérdés viszont még mindig áll, hogy itthon erőnléti edzőként meg lehet-e élni? Az itthoni NASM-PES képzésre nem biztos, hogy jelentkeznék, tudomásom szerint nincsen olyan nagy presztízse annak a képzésnek.


Azt már tudom, hogy külföldön meg lehet élni főállásban is az erőnléti edzősködésből, de azt is tudom, hogy kell valamilyen nemzetközi tanúsítvány.

2018. jún. 3. 17:08
 2/2 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Bár régi a kérdés, de remélem tudsz nekem választ adni.

A kérdésem annyi lenne, hogy az erőnléti edző mit csinál pontosan? Miben másabb mint a személyi edző?


Válaszodat előre is köszönöm

2023. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!